Wpis z mikrobloga

Jeśli dziś kupiłbym Macbooka Air M1 to przez ile lat mogę się spodziewać aktualizacji Mac OS do najnowszej wersji, a przez ile aktualizacji bezpieczeństwa? Szukałem w necie ale nic nie mogę znaleźć.
#macbook
  • 4
@blinkin: Patrząc na obecną sytuację to nawet Big Sur został ostatnio zaktualizowany (11.7.1). A mamy obecnie już Venturę (13.0.1). Big Sur działa na MacBook Air 2013. Laptop ma obecnie 9 lat.

Spodziewałbym się 7-10 lat aktualizacji bezpieczeństwa MBA M1. Wyszedł on w 2020 - więc do 2027-2030.
Jeśli dziś kupiłbym Macbooka Air M1 to przez ile lat mogę się spodziewać aktualizacji Mac OS do najnowszej wersji, a przez ile aktualizacji bezpieczeństwa? Szukałem w necie ale nic nie mogę znaleźć.


@blinkin: Ponad 5 lat + dodatkowe 2-3 lata krytycznych poprawek bezpieczeństwa kiedy będziesz miał system w starszej wersji niż najnowsza wspierana. Apple mocno zmieniło swoją politykę i bulid pod procesory Apple będzie wspierany naprawdę długo. Dlatego ostatnie wersje MacOS
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@devones: to, co piszesz, brzmi logicznie i wydaje się że Apple będzie chciało jak najdłużej wspierać swoje procki i będzie to łatwiejsze. Ale czy to nie jest trochę myślenie życzeniowe? Oni przede wszystkim chcą sprzedać nowe kompy, wygaszanie wsparcia dla starszych będzie temu sprzyjać.
@blinkin: mówię na podstawie obecnych doświadczeń z wielu lat. Pamietam migrację Apple z PowerPC na Intel x86. iPhone i Mac mają wyjątkowo długie wsparcie przez ostatnie lata, oczywiście że chcą sprzedać nowy sprzęt ale obecnie sytuacja wygląda tak że Apple z raportów dla inwestorów samo przyznaje że jest w szczycie możliwości produkcyjnych a nadal nie jest w stanie zaspokoić popytu. Apple ma rezerwy finansowe przekraczające 100 miliardów dolarów (niektóre państwa mają