Wpis z mikrobloga

@Dantte: zreszta, niemcy braly idzial w rozbiorze polski, polska zaatakowaly niemcy w 1921 i czechoslowacje w 1938, niemcy zaatakowaly polske w 1939, slazacy sprzedawali polakow, polacy sprzedawali innych polakow (najczesciej zydow) inni polacy ratowali innych polakow, slazacy brali udzial w pacyfikowaniu powstania warszawskiego, polacy zamkneli slazakow w obozach po wojnie
nie ma co sie wypierac historii ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Ślązacy srają żarem o nazwę zaboru pruskiego, ale jakoś kwestię swojego języka wolą przemilczeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, jest to zlepek innych języków i nawet nie jest w żadnym stopniu usystematyzowany, zapis dowolny, ile to razy widzę nawet na wypoku jak ślązacy poprawiają się nawzajem jak dany wyraz brzmi "poprawnie"
ile to razy widzę nawet na wypoku jak ślązacy poprawiają się nawzajem jak dany wyraz brzmi "poprawnie"


@AZ-5: slaski jest obecnie politycznie w tym samym miejscu gdzie 100 lat temu byl ukrainski (rosjanie nie chcieli uznac ukrainskiego, mowili ze to ruski z domieszka polskich slow) i gdzie 100 lat temu byl polski ze wzgledu na gramatyke i semantyke. Oswiadczenia Pilsudskiego trzeba bylo poprawiac czasem nawet 2 razy np
Zreszta polski wymaga
@AZ-5: Wiesz w ogóle czym się różni województwo śląskie od historycznego regionu? Czy tylko tak piszesz ze swojego pozbawionego historii oraz tradycji #!$%@?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poczytaj sobie o historii tego regionu to może dowiesz się, że mowa śląska ma więcej wspólnego z językiem staropolskim niż język, którym obecnie się posługujesz ignorancie.
@Endriu_z_Oppeln: Jaroszewicz to wariat totalny xD miałem z nim zajęcia na UWr, chciał być moim promotorem xd
Na zajęciach głównie gadał historyjki o tym, że zakopał zwłoki psa pod drzewem owocowym, więc skoro teraz je jego owoce to je zwłoki psa. Oraz narzekał na swoje małe przyrodzenie a także śmieszkowal że studentki z Białorusi, że jest z hehe Mińska.
Generalnie człowiek odlot xD