Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: usunalem odpowiedz bo Ubuntu 22.10 dopiero wprowadza Gnome 43 co mi osobiście bardzo odpowiada. Jesli chodzi o snap to zostal i nigdzie sie nie wybiera. Walcza mocno aby to utrzymać. Ja przez to z Ubuntu zrezygnowałem
  • Odpowiedz
@KebabWolowinaSosOstry: @spidero: @nameisnull: Dla mnie największą patologią snapa jest generowanie burdelu w katalogach. Czyli masz aplikację którą lata używasz, przychodzi snapowe gówno i ignoruje katalogi aktualne katalogi aplikacji (szczególnie te które są powiązane z ustawieniami czy personalizacją użytkownika.) dodatkowo apki snapa nie mają dostępu do folderów np z kropką.
  • Odpowiedz
Masakra, spotkalem ostatnio w kawarni typka ktory pomagal im developowac w latach ubuntu 8 kiedy to wszystko jeszcze mialo jakis sens. No i pytam go jak tam twoje ubuntu działa dalej, cos dzialasz z tym? A on mi mowi ze co Ty czlowieku juz dawno sie wycofalem z tego "burdelu". Spytalem go czemu i jakby w tym co mi opowiadal jedno slowo padlo dwa razy: snap. Podobno wgle tego nie przemysleli i
  • Odpowiedz
rtl8821ce


@sylwke3100: zobacz czy ten modul doinstalowany dodatkowo pakietem jest wgle potrzebny. Bodajze dodali juz wsparcie do tej karty w kernelu najnowszym i nie jest zalecane korzystanie ze starego modulu
  • Odpowiedz
@rtp_diov: Tutaj mam 5.15.0-54-generic

A co do tego to usuwałem normalnie aptem ale generalnie tamten po usunięciu dkms nie był widoczny. Z resztą jak czytam to problem jest w rtw88_8821ce to od 20 do 22 Ubuntu a nawet ludzie z Gentoo mieli.
  • Odpowiedz