Wpis z mikrobloga

Drodzy Mireczkowie z #siecikomputerowe już raz mi pomogliście o tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/68564779/hej-mireczki-z-siecikomputerowe-mam-w-domu-zwoj-sk/ . Teraz zaś potrzebuję switcha i nie mam pojęcia co wybrać. Mam trzy access pointy na PoE i w tym switchu powinno się to znaleźć. Oprócz tego, musi to być minimum 8 portów w sumie. Wymagana przepustowość to 1Gbps bo mam aktualnie światłowód 300Mbps. Widziałem już różne gdzie są poukrywane jakieś dane typu - hehe 1Gbps tylko na jednym porcie, reszta max 100mbps i nie chcę kupić jakiegoś gówna. Serdecznie proszę o pomoc w doborze urządzenia sieciowego typu słicz.

Pozdrawiam.
  • 5
@DaneOsobowe: mam te injectory, były dodawane z urządzeniami, ale zwyczajnie mi to nie pasuje a jedno urządzenie wręcz nie ma możliwości podpięcia tego bo jest za daleko od gniazdka. Różnica w PoE lub bez nie jest aż tak duża z tego co patrzyłem. Chyba, że się mylę
@krzywy_kanister: no różne są, wpisuję sobie "switch 1gb 8 portów poe" i cośtam znajduje :D chciałem się zapytać czy na coś zwracać uwagę przy tej konfiguracji wymagań. Czy jest coś godnego polecenia itp.
@fuuYeah: no to miales pokazac te 1gbs tylko na jednym porcie, patrz zeby bylo 1gbs i zwracaj uwage na poe, bo sa rozne standardy, moze byc poe na polowie portow, moze byc switch zasilany przez poe czy poe passthrough co ciebie raczej nie interesuje