Wpis z mikrobloga

@cskparty: I teraz wyobraź sobie, że jesteś takim biednym ruskim "żołnierzem" ze starym sprzętem, słabo wyszkolonym, zmęczony i styrany a tu nagle przychodzi banda muzułmańskich górali z którymi twój wujek 30 lat temu się napierdzielał, mają super umundurowanie, dobry sprzęt, są zadbani z kamerą a po tym wszystkim odchodzą na tyły zanim zrobi się gorąco. Jak bym był w cholerę zmotywowany po takiej szopce ( ͡° ͜ʖ ͡°
Kadyrowcy odwiedzaja mobikow na ostatniej linii frontu. Mobiki bez helmow, bez kamizelek, bez lacznasci. Dziura w ziemi i stary kalach.


@cskparty: No nie wiem. Kilku tam kamizelki miało. Zardzewiałych kałachów też nie widziałem. Hełmy mogą mieć tylko zdjęte.
@Koniasz: Dwoch ktorych zebrali z calego tego burdelu na blizszy kadr. Obejrzyj szerszy kadr. Kazdy ubrany inaczej. Nikt nie ma munduru tylko jakies kombinezony i peleryny z wedkarskiego. Beda walic to glowa do nory, w przerwie sie wychyl i strzelaj. Oni wykopali sobie groby, jak juz ktos wspomnial. Moze jeszcze powiesz ze w tych norach maja monitoring satelitarny z okolicy?
przecież to widać jak szpej jest nowy i nowoczesny. Materiały, wykonanie, akcesoria...


@gregor40: Mało widać. Ale widać że kamizelki są, ubrania zimowe też. Jeden z mobików trzyma bron już z kolbą z kompozytu a nie z drewna. Więc nie jest to jakiś 70 letni złom. Skoro kadyrowcy się tam pokazali to oznacza też ze jest tam bezpiecznie.

Moze jeszcze powiesz ze w tych norach maja monitoring satelitarny z okolicy?


@cskparty:
Nie mają hełmów, nakolanników, apteczek, łaczności, ładownic...


@gregor40: Oni kopali okopy równie dobrze to wszystko leży gdzieś bo przeszkadzało.

Mam wymieniać dalej co powinien mieć poborowy w rejonie przyfrontowym czy wystarczy?


@gregor40: No zacznij od tego gdzie te okopy kopali. I która to była linia obrony. Skoro kadyrowcy się tam pokazali to są to jakieś głębokie tyły bądź linia obrony na wschodnim brzegu Dniepru. Karabinów też kilku nie miało w