Wpis z mikrobloga

Mam w #factorio fabryczkę, która mi produkuje 2 rodzaje płynu. Jako że mam też moda krastorio, to są tam spalarnie, więc mogę spalić nadmiar jednego, czy drugiego. Ale pojawia się problem, gdy zbiorniki na oba płyny będą przepełnione, bo nie chciałbym żeby fabryka cały czas produkowała coś co ma iść tylko do utylizacji. Myślałem żeby jakoś siecią sterowniczą to załatwić, tylko że jej nie ogarniam więcej niż odczytaj wartość i włącz/wyłącz. A chciałem zrobić coś takiego, że jak zbiorniki mają pojemność po 50k (przy 40k+ uruchamiają się spalarnie), to albo jeśli oba zbiorniki mają powyżej 40k to wyłączyć obie pompy, albo jeśli suma płynów w obu zbiornikach przekroczy te 80k. Samo przesyłanie do spalarni mam załatwiene przez overflow valve (też z moda), więc o tę część ni ma się co martwić, a tylko żeby albo odciąć obie pompy jak oba zbiorniki będę przepełnione, albo załączyć obie pompy, jeśli tylko jeden zbiornik będzie przepełniony (bądź żaden).
No i chodzi mi, jak załatwię zsumowanie pojemności zbiorników, albo jak załatwię, żeby mi sprawdziło więcej niż jeden warunek jednocześnie.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mojemacki: bez problemu pierwsze planety wystarczają do wulkanitu, holmu, berylu i irydu. Żadnej kolejnej planety nie potrzebujemy. ¯\_(ツ)_/¯
A z czerwonych modułów korzystasz ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzsmokiem:

A chciałem zrobić coś takiego, że jak zbiorniki mają pojemność po 50k (przy 40k+ uruchamiają się spalarnie), to albo jeśli oba zbiorniki mają powyżej 40k

to wyłączyć obie pompy, albo jeśli suma płynów w obu zbiornikach przekroczy te 80k.

Nie do końca rozumiem o co ci chodzi ale możesz wziąć pod uwagę że w systemie możesz ustawić sygnał: "dla każdego sygnału"(czerwony) i "dla któregokolwiek sygnału"(zielony).