Wpis z mikrobloga

#komputer #komputery #windows #sieci #pliki #wymiana #transfer #internet #pulpitzdalny Mireczki, szukam sposobu na wygodne przesyłanie plików pomiędzy moim domowym kompem a kompem w studio w innym miejscu.
Komp w studio to stacja robocza / render farma. Chcę coś jakby głowny jego dysk z danymy np. D:\ był dyskiem sieciowym, żebym mógł z domowego komutera wygodnie przesyłać pliki do odpoweidnich katalgów. To nie musi być synchronizacja. Po prsotu chce wymagane pliki ktre mam w domu przerzucać na ten drugi komp - przy czym struktora katagow jest ważna - bedzie taka sama jak na domowym kompie - ja po prostu recznie w miare potrzeby bede sobie cos przerzucał. Do tej pory przez FTP kopiowałem, ale chce to jakoś sprytniej ogarnąć.. co polecacie?
  • 11
@ZawzietyRobaczek: W obu lokalizacjach Mikrotik, w jednej z nich publiczny adres IP, oba routery spięte tunelem l2tp, ustawione trasy tak aby było osiągalne to co ma być osiągalne w docelowej lokalizacji. 10 minut roboty.
@Urodzony: nie do konca mi o to chodzi, bo potem musze przeniesc pliki do odpowiednich lokalziacji na docelowym dysku, wiec bardziej mi pasuje opcja typu udostepnienie zasobow dyskowych - ale wtedy trzeba by uzyc tego generatowa sievie vpn np zerotier, a druga to np. uzyc transferu plikow z TeamViewwer bo ma taki w stylu total commandera, ale nie mam pchoty płącić za licencje na TV
nie do konca mi o to chodzi, bo potem musze przeniesc pliki do odpowiednich lokalziacji na docelowym dysku


@ZawzietyRobaczek: nie rozumiem, dysk sieciowy sam w sobie jest docelową lokalizacją, co Ci broni mieć tam taką strukturę jak zechcesz?