Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dzbany typu Wentyl czy Pingwin znają znaczenie gestów jakie wykonują?:
"Gest ten jest symbolem zwycięstwa lub wolności. Jego nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza właśnie zwycięstwo. „Victoria” pokazywana odwrotnie, czyli wierzchem dłoni w stronę patrzącego, jest uznawana za gest obraźliwy.
Czy po prostu chcą nas obrazić?
#hotelparadise
crazy_frog - Nie wiem czy dzbany typu Wentyl czy Pingwin znają znaczenie gestów jakie...

źródło: comment_1668817536LSs2doMLHyzSSJw8wavDYh.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@crazy_frog: @kevcior a Ty świadomie tą rozpostartą dłoń pokazujesz?

"tak zwana „moutza”, czyli sposób by poważnie obrazić kogoś w Grecji, na Bliskim Wschodzie i w północno-wschodniej Afryce. Jest to pokazanie komuś szeroko otwartej dłoni wnętrzem do obserwatora. Niekiedy dołącza się też drugą dłoń dla wzmocnienia efektu.

Podobno wywodzi się jeszcze z czasów bizantyńskich kiedy istniał w tych częściach świata zwyczaj upokarzania skazańców poprzez smarowanie im twarzy brudem i nieczystościami.
  • Odpowiedz
@Komarczyk: No ja nie wiem co te laski mają w głowie. Co prawda tam wiele z nich było wyjątkowo wysokich jak Ążelyka czy Tostolina albo Korea, ale wzrost El Presidente wystarczył, żeby był wyższy od nich
  • Odpowiedz