Wpis z mikrobloga

  • 0
@PawelMPL: Ti może nigdy nie wyjść patrząc na problemy 4090


@L3gion Sama 4090 energetycznego jest już mocno dopakowana (w sumie kompletnie bez sensu). Nie wiem ile miałaby max ciągnąć Ti i ile mieć procent wydajności więcej aby to miało sens. Do tego za ile by ją mieli sprzedać?

4090 jest na tyle mocna w tej generacji, że ti nie jest potrzeba. A jeśli nawet wyjdzie to nie prędko. Nie
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: 4090 za prędko nie dostaniesz. 4080 to takie frajerstwo że potem nawet psu nie mógłbym w oczy spojrzeć a co dopiero sobie. Co do zmiany zasilacza to ni, nie wydaje mi się, 4080 poleca 850w bo robią vrmy z plasteliny i sznurka i są power spikes po 1000w.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: bo FE ma dobry VRM, taki wymaksowany na najlepszych komponentach. Co najmniej jeden AiB ma taki ze poleca 850w minimum 1000w zalecany. Po inno3d 4090 które było tak kiepskie że zabijało 850w golda i działało dopiero na 1200w titanium zaczynam brać to co pisą AiB na serio nie dlatego że rdzeń tyle potrzebuje al dlatego że jak zrobisz tani VRM to się inaczej nie da.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: to są transienty nie pobór ciągły. 1000w nawet wodą byś nie odprowadził. Zwyczajnie strzela szpilkami prądowymi do 2xTDP 100 razy na sekundę. To jest specyfikacja ATX3.0 że tak ma robić. Węszę spisek producentów zasilaczy bo ludzie za mało kupowali ;)

Teraz im lepszy VRM tym ta szpilka mniejsza potencjalnie aż do momentu kiedy jest wyeliminowana.
  • Odpowiedz
@keton22: nie chce mi sie kombinowac z undervoltingiem czy tam obinzaniem power targetu. wole karty podkrecac wyzej niz nizej. slabo strasznie ze trzeba tak kombinowac bo nie potrafia ogarnac normalnego pobierania pradu. odechciewa mi sie zmieniac karte przez to.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: nad tym też się zastanawiam ale tak, niższe temperatury to wyższy boost bin to trochę lepsza wydajność. Dodaj na luzie gigaherc na pamięciach i jesteś w top 2% kart w 3dmark. 2 kliknięcia, nie kłamię ;)
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: 850w 'prawie' chodził z naciskiem na prawie. 10 razy puszczony 3dmark timespy cpu i 1 wywałka. W grach dość rzadko. 1200w titanium działa i pyta o jeszcze. Nic pomiędzy nie mam.
  • Odpowiedz