Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.

Czy wg. was warto kupić Samsunga Galaxy A52s w przecenie za 1300 zł biorąc pod uwagę, że czeka go jeszcze tylko jedna duża aktualizacja Androida w przyszłym roku (startował z wersji 11 a ma zapewnione 3 duże aktualizacje, więc skończy na 14), a łatki zabezpieczeń będzie otrzymywał do 2025 roku, a ja chciałbym go użytkować przez około 3-4 najbliższe lata, a więc jakoś do 2025/26?

I ogólnie jak istotną kwestią są aktualizacje systemowe i łatki zabezpieczeń? Zwracacie na to dużą uwagę czy niekoniecznie?

Może jednak warto dopłacić do Galaxy A53 ze słabszym procesorem ze względu na dwie aktualizacje Androida więcej (do wersji 16 a nie 14) oraz roku czy dwóch więcej dla łatek zabezpieczeń?

#telefony #smartfony #samsung #android
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szprot_glazurnik: latki zabezpieczeń są z założenia po to żeby starsze urządzenia były bezpieczne bez konieczności aktualizacji całego systemu. To plus dla telefonów które nie dadzą rady z nowszymi wersjami Androida.

A co do samych wersji Androida to od 9 nowsze wersje to głównie dodatkowe bajery które nie są jakimś game changerem.

Samsung daje radę, A6 z androidem 9 mojej mamy dalej ma aktualizacje zabezpieczeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szprot_glazurnik: to że słabszy procesor pewnie nie zauważysz w korzystaniu na co dzień (chociaż może być też tak że słabszy procesor, odrobinę dłuższy czas na baterii)

Pod innymi względami oba telefony są bardzo podobne, nawet ekran się niewiele różni (A53 ma więcej ppi, ale to dlatego że ekran jest odrobinę mniejszy, ale rozdzielczość ta sama).

Więc jeśli ważne dla Ciebie że będzie dłużej aktualizowany to bierz A53, a jeśli cena i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szprot_glazurnik: jeśli potrzebujesz volte i wificalling, to pierwsze jest obsługiwane tylko przez kilku operatorów w pl (chyba play i tmobile), a wificalling w ogóle nie jest. Ptaszki jedynie ćwierkają, że google ma zamiar z pixelem 7a rozszerzyć rynek o dalsze europejskie kraje, ale czy tak będzie, to trochę gdybanie.

Co do a52s vs a53, to ja bym brał a52s (sam mam). Dostanie andka 14, będzie miał jeszcze support zabezpieczeń przez kolejne