Wpis z mikrobloga

Hej mirasy, proszę o infromację bardziej ogarniętych laptopowo sprzętowo niż ja. Mam laptopa który oprócz paru innych fajnie wyglądających urazów, cierpi na brak klawiszy w ... klawiaturze. generalnie, beyond repair, nie ma sensu bawić się w dokładanie, wolałbym wymienić całą klawiaturę. Jako że benq a52e nie jest chyba zbyt popularnym częściodawcą w naszym kraju, nie widzę ofert, a z chinolandu nie chce / nie opłaca mi się ściągać. Powiedzcie proszę, czy klawiatura laptopowa to standard połączenia, taśmy itp? czy można użyć dowolnej klawiatury laptopowej oczywiście zdaję sobie sprawę, że dobrze by było, aby nie wystawała z obudowy itp, ale chodzi mi o samo podłączenie. #laptop #laptopy #hardware #jestemlamere
  • 4
@banannq: Jeżeli używasz tego laptopa bardziej jako stacjonarki albo bateria trzyma mu już tak krótko że i tak cały czas na kablu siedzisz to kup sobie po prostu normalną klawiaturę na USB za 15-20zł - taniej i wygodniej do pisania. Taka zabawa z klawiaturą od innego modelu to nie ma sensu bo po 1 to nie wiadomo czy to w ogóle podłączysz bo nawet jeśli taśma będzie ta samo to może
@cabis: dzięki, ale mówisz oczywistości. klawiatura na usb jest. oczywiście wiem, że wymiarowo klawiaturka inna niż oryginalna może nie pasować, napisałem to w pierwszym poście na wypadek gdyby ktoś w to wątpił. że taśma może być inego kształtu i oczywiście nie zamierzam kupować w ciemno, a po prostu znaleźć taką która będzie pasować. Moje pytanie było konkretnie o to, czy w ogóle jest standard w sposobie podłączenia i działania klawiatury w