Wpis z mikrobloga

Siemanko, mam dwa takie zabytki:

1) Dell Latitude D630
2) Lenovo IBM ThinkPad T60

Który z nich wg was Mireczki będzie lepsza opcja do modernizacji? Przede wszystkim chce wymienić dysk na SSD (może być jakiś 128gb, coś polecacie na dzisiejszy dzień?), oraz rozbudować ram. Czy jest to bezproblemowe jeśli chodzi o te modele? Kiedyś się wkopałem, bo też zabytek chciałem znajomemu zreanimowac, a potem system bios nie widział dysku i miałem zabawę w szukanie jakiegoś zmodowanego żeby to ruszyło, nie chce się wyłożyć i wolałbym nie mieć niespodzianek :>

Sprzęt ma służyć do używania z interfejsem MultiDiag Pro+, oraz przeglądarki Firefox. Innych zastosowań nie będzie miał.
W dellu siedzi Vista oryginalna, a w Lenovo windows XP, klucze na naklejkach. Czy da się legalnie coś jeszcze z tym zrobić, czy musi tak zostać?

Którego wybrać aby dostał nowe życie?
Ile można włożyć do tego ram'u i jaki?

Dysk SSD, ram, bateria? ;)

#komputery #laptopy #kiciochpyta #pytanie
Pobierz ravau - Siemanko, mam dwa takie zabytki:

1) Dell Latitude D630
2) Lenovo IBM Thin...
źródło: comment_1668603213tWeTqz7glCq4mofTFvautO.jpg
  • 26
@ravau Z tego co czytam to chipset i tak nie obsługuje szybszych niż 667mhz ramów więc szukaj po prostu 2x2gb ddr2 667mhz. Wychodzi 40zł od różnych sprzedawców i jak masz Smarta to darmowa dostawa.
Skoro siedzą tam Hynixy oryginalnie, to najbezpieczniej będzie szukać RAMu opartego o kości właśnie Hynixa, ale tu albo trzeba szukać w opisie, albo po modelu, albo pytać sprzedawców
@ravau: Co do przeglądarki - w przypadku XP/Visty najlepsza będzie Opera 36 - z popularnych przeglądarek działa na tych starszych systemach zdecydowanie najlepiej i jest "najświeższa", ofc to stara wersja, ale jara i starczy do tych systemów, tak długo jak odpali strony w których jesteś zainteresowany będzie git.

Przy Windowsie 7 po prostu najnowszy Firefox tak jak oryginalnie planowałeś - jak pisałem, jest dalej normalnie aktualizowany i na razie nie mówi
@XkemotX: wleciały Hynixy, wyszły 10zl więcej, ale bałem się że za te 40zl przyjdą jakieś noname, więc dopłaciłem. :)

Win 7 64bit i generalnie wszystko działa na fabrycznych sterownikach, ale jest małe ale.

Dwa sterowniki nie wczytaly się i nie wiem co to, Inne urządzenia -> Data Interface

Oraz sterownik touchpada wskoczył "Mysz zgodna z PS2"... i nie da się zainstalować sterowników z wersji 32bit, nawet jak ręcznie rozpakowane wskazuje.

Jakieś
Pobierz ravau - @XkemotX: wleciały Hynixy, wyszły 10zl więcej, ale bałem się że za te 40zl pr...
źródło: comment_1668881823bCNsW5JEoxd7ZuTnjqxc7k.jpg
@ravau Odpowiem w jakimś czasie bo generalnie dzisiaj szpital zaliczyłem i nie jestem w formie żeby to przemyśleć, ale gratuluję wymiany i ogarnięcia tego w 90%. Potrzebujesz pomocy z aktywacją systemu i aktualizacjami? Windows Update w W7 działa tak, że.. no nie do końca działa. Musisz klikać "search for new updates" cały ale to CAŁY czas bo powinno Ci znajdować nowości w kółko aż do absolutnie ostatnich aktualizacji, do tego dodam że
@ravau Krótki research na forach Della i w internecie - oferują oni kilka sterowników 64-bitowych do tego laptopa, ale generalnie do touchpada nie ma i ten 32-bitowy faktycznie nie jest najbardziej precyzyjny według tego co piszą ludzie, i że można co najwyżej pogrzebać w ustawieniach myszki żeby trochę to ustawić sensowniej.

Głupia sprawa zwłaszcza że Dell wspierał ten laptop do Visty 64-bit więc coś tak oczywistego jak touchpad też powinno mieć sterownik