Wpis z mikrobloga

@skizo ale to jest problem. Co z tego że węgiel jest w porcie jak nie ma go jak przewieść? Ciężko teraz przez inne branże wypożyczyć wagony do transportu czegoś innego. Tygodniowo do mnie do pracy przyjeżdża około 5000 ton kruszyw z różnych kopalni. Teraz mamy cały czas problemy z brakami bo kopalnie pełne a my nie mamy z czego robić. Wanny jeżdżą zamiast na dworzec Towarowy około 4 km to jeżdżą specjalnie
@SSKW: strasznie mierny samorząd w takim razie, żeby nie ogarnąć nawet transportu. Zaraz pewnie jak minie problem z transportem, zacznie się problem z wagą itd. Moja gmina z pod Kołobrzegu, nie dość za węgiel ma już od kilku tygodni na placu, cena to 1850zl i będzie spadać. To nie miała żadnego problemu z organizowaniem transportu aby odebrać baaa nawet za mała dopłata do domu ci podrzuca.

Samorząd nie jest z ramienia
@skizo ja nie mówię o samorządzie. Węgiel powiem być ściągany stopniowo od razu po wprowadzeniu embarga albo nawet wcześniej skoro taki plan był. Wtedy logistyka kraju by wytrzymała. Teraz dostać pociąg na około 40-50 wagonów na parę dni się prawie nie da. Non stop opóźnienia. Dodatkowo dosyć często zasyfione.
@SSKW: A ja piszę o samorządach, bo to do nich należy logistyka związana z transportem węgla z punktu A do punktu B. Wlasnie od tego powinny być samorządy. Skoro "peowski" samorząd ogarnął transport "pisowskiego" węgla.
@skizo ale jeśli nie ma wagonów kolejowych to co "peowski" samorząd zrobić? Taczką wozić? #!$%@? odpowiedzialności na kogoś innego to nie rozwiązuje problemu
@skizo no to przykro mi ale nic ci nie znajdę. Sam też mógłbyś poszukac. Ale to pewnie też wina peowskich samorządów bo wagony pokradli