Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co zrobić gdy nie wyrobiłeś się z zadaniem i minął ci termin oddania projektu? Oddać projekt niedokończony... i chyba po problemie. xD Jak wrócą z wynikami testów to będzie dodatkowy czas na poprawę, a tak naprawdę na zaimplementowanie tych rzeczy, których nie dało się rady zrobić w terminie. I tak się żyje w tym świecie IT.

Czy jako developer powinienem czuć się winnym zaistniałej sytuacji czy to zawsze wina project managera, a ja powinienem mieć wywalone jaja?
Wszyscy wszystko chcą na już, a ja pracuję na jednym etacie, a nie na dwóch.

#programista15k #programowanie #itaksiezyje

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6372631cf457b9087ffbdeef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co zrobić gdy nie wyrobiłeś się z z...

źródło: comment_1668468527t0Zcnlen2sTTPoTeLrBsiL.jpg

Pobierz
  • 5
@Malkof: nie, "operatorem maszyny od słoików" jest później: pracownik banku, pracownik utrzymania produktu, pracownik operatora komórkowego czy co tam ten zespół programistyczny "od słoików" przygotował.
Czy jako developer powinienem czuć się winnym zaistniałej sytuacji czy to zawsze wina project managera, a ja powinienem mieć wywalone jaja?


@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy, czyja naprawdę to wina. Jeśli firma jest nieogarem i wymaga nierealnych deadlinów, a Ty dałeś z siebie wszystko, to raczej pretensji do siebie bym nie miał. A jeśli przez 90% czasu się opieprzałeś, no cóż.

Inna bajka, co to dokładnie znaczy nierealny deadline oraz zapieprzanie na dwóch