Wpis z mikrobloga

Na początku lipca dałem sobie ostatnią szansę z giełdą, wpłaciłem 2500 zł z założeniem, że tym razem zamiast po same jaja wchodzę w pozycje z max 20% posiadanego depozytu. No i mirki, opłaciło się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę tą strategią działał aż odzyskam z nawiązką wszystko co #!$%@?łem w marcu 2020 i jeśli do tego czasu psycha nie siądzie - wyjadę na długie wakacje. ()
#gielda #chwalesie
cpt_foley - Na początku lipca dałem sobie ostatnią szansę z giełdą, wpłaciłem 2500 zł...

źródło: comment_1668454462MP6jMV4bm34jAtzi8KHtqe.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@cpt_foley: grasz jakaś strategia, czy na YOLO jak większość tutaj, czerpiąca wiedzę z twittow? Bo jeśli tak, to po prostu miałeś szczęście, które może Cię opuścić. Mimo wszytko gratki, bo wynik bardzo dobry.
  • Odpowiedz
@dobrowolskii: nie daję żadnego SL, ropa i gaz to jedna wielka sinusoida jeśli wchodzisz na rozsądnych poziomach. Październik zacząłem tak że miałem minusa większego niż zysk z poprzedniego miesiąca, ale cena wraca i tego się trzymam.
  • Odpowiedz
@szybciutki: Czwarty rok jestem na ropie i znam jej zachowania do tego stopnia, że wchodzę instynktownie. Poza tym atakuję średnio godzinę po publikacji API, zawsze na starcie cena leci w przeciwną stronę, później się ogarnia :D
  • Odpowiedz
@dobrowolskii: zaczynałem ropą, jak depo trochę spuchło i gaz pod koniec sierpnia ładnie balansował na 9$, odpaliłem shorta. Oddał więc zostałem na dłużej i teraz na gazie zyskuję, bo ropa od dwóch tygodni na minusie xd
  • Odpowiedz
@2047: OPEC prognozuje zmniejszony popyt, zapasy w zeszłym tygodniu okazały się powyżej oczekiwań, a jeśli jakieś wzrosty wiszą w powietrzu to rynek jak zawsze musi wykasować trochę longów. Nie umiem Ci jednoznacznie napisać, ale wiem że to działa.
  • Odpowiedz
@cpt_foley: Czyli twoje depo teraz to ten zysk + początkowe depo = 15k i kisisz stratny kontrakt na ropie o wartości 42k? Nawiązuje do otwierania pozycji za max 20% depo
  • Odpowiedz
@cpt_foley: powodzenia, ale imo to jest bardzo ryzykowne, wojna trwa w najlepsze, wiec z dnia na ropie mogą być bardzo gwałtowne ruchy i wtedy depo takiej wielkości znów strzeli
  • Odpowiedz
@cpt_foley: lub spełni sie scenariusz pana cyferki i ropa pojdzie na 200 ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki one-off zawsze sie moze trafic na rynku, jesli nie bedziesz sie przed tym zabezpieczał i powiększał stratne pozycje, to kwestia czasu az sie nadziejesz
  • Odpowiedz
@maniek74: Miejmy nadzieję że jeśli już taki rajd się zacznie, to na niższych poziomach gdy wejdę z pozycją długą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie możesz mieć rację. Jeśli to nie problem to zawołam Cię za kilka miesięcy jak sprawa wygląda. Obiecuję - przyznam się gdy mnie wyczyści. :D
  • Odpowiedz
@cpt_foley: A jak bys mial długa, to z ropa może się wydarzyć tak heca jak w covidzie. Radze pomyśleć nas jakis zabezpieczeniem sie przed takimi one-off’ami, ktore cyklicznie sie na rynku pojawiają i zeruja ludzi ktorzy grają zbyt ryzykownie
  • Odpowiedz
@maniek74: Nie wiem czy pamiętasz w 2020 tą lukę w dół 10$ po weekendzie, dokładnie wtedy mnie wyzerowało. Dosłownie, zero na koncie. Także niestety wiem z autopsji o czym piszesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cpt_foley też tak grałem, w 2 miechy zrobiłem 100% a potem mi wyczyscilo 70% depo jednego dnia, bo miałem za duże pozycje, brak stop lossa i szaloną zmienność. Żeby nie było wcześniej grałem z ciasnym stop lossem i też uwalałem, bo mnie cały czas wyrzucało z pozycji. Teraz ogarniam jak to zrobić, żeby zarabiać, ale jednocześnie jakoś lepiej kontrolować ryzyko. Na razie podstawa dla mnie to upewnianie się, że pozycje nie
  • Odpowiedz