Wpis z mikrobloga

siema mircy, chciałbym kupić gotowego kompa do ogrania starszych gier jak Wiedzmin 3, Divinity: Original Sin II, GTA5 ewentualnie z nowszych (ale niekoniecznie) RDR2 możecie polecić jakieś gotowe zestawy (byleby nie z tymi kiczowatymi obudowami) lub na co zwracać uwagę? gdzie patrzeć morele (ci tu chyba nie są zbyt lubiani ( ͡° ͜ʖ ͡°)), x-kom? dodatkowo jakiś sensowny monitor 24 lub 27cali? #komputery #pcmasterrace #gry doradźcie coś proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
dodatkowo jakiś sensowny monitor 24 lub 27cali?


@chcieli_mnie_oszukac: zależy od budżetu

Jeżeli 24" to jeszcze da radę FHD, słabsza karta, ogólnie tani sprzęt

Jeżeli do 27" to wchodzi 1440p (fhd naprawdę nie ma tu sensu) i tu już przydałoby się przynajmniej gpu ze średniej półki

Zestawy z zasady są złe. Albo jest tam kiepska płyta główna, zasilacz no-name, wolno taktowane ramy. Na czymś zawsze się oszczędza by można było dać wielki
@chcieli_mnie_oszukac: Oryginalny windows ze sklepu tyle kosztuje. Na allegro możesz znaleźć same klucze trochę taniej, a jak pogrzebiesz w necie to znajdziesz same klucze niezbyt legalne za mniej niż 20zł.
Instalacja windowsa sama w sobie jest bardzo prosta, jak choć trochę radzisz sobie z komputerami to dasz radę - są poradnik krok po kroku. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto wydawać tyle kasy na windowsa, no chyba, że bardzo pragniesz mieć windowsa
@chcieli_mnie_oszukac: A musi być zestaw nowy? Jeśli tak, to nie brałbym GTX 1660 Super. Ta karta da radę w kilkuletnich grach, ale nie jest warta 1200 zł. IMHO albo bierz używkę koło 650-700 zł albo poluj na RX 6600 na [https://www.pepper.pl/grupa/karty-graficzne?](https://www.pepper.pl/grupa/karty-graficzne?), np. ta za 1345 zł to już niezły deal. Mniej-więcej +1/3 do wydajności względem GTX 1660 Super.

i3 to wtedy trochę mało, dobry, budżetowy procesor to Ryzen
@chcieli_mnie_oszukac: To prosta sprawa, ale jak się nie czujesz sam na siłach ani nie masz nikogo znajomego, kto to ogarnia, to pewnie jest jakiś lokalny serwis. Spytaj się za ile to zrobią, ale obstawiam, że dalej wyjdzie lepiej pozbierać części i zanieść do nich, niż brać całość w jednym sklepie internetowym ze złożeniem.