Wpis z mikrobloga

@Kaorlbd:
Powinieneś najpierw ustawić synchronizację czasu sterownika z serwerem NTP -> HW config portu ethernetowego
Co do odczytu aktualnego czasu w programie to masz w Extended Instructions funkcje daty i czasu dnia.
A teraz pisał, testował i zrobił...
Powinieneś najpierw ustawić synchronizację czasu sterownika z serwerem NTP


@RobBobb: Ale po co? Sterowniki Siemensa chyba mają swój zegar, nie? Wystarczy że sprawdzi czy jest ustawiona zmiana czasu (daylight) w jakiś tam ustawieniach.
Dane masz w notach katalogowych i manualach ¯_(ツ)_/¯


@RobBobb: Masz rację. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i nigdy nie musiałem sprawdzać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wybacz, jeśli pytanie odczytałeś jako ironiczne, wynikało to z niewiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A że to jest +/- 60 sek/miesiąc to jestem w głębokim szoku.

Nie zmienia to faktu że nawet jak po 10 latach przesunie
@Wegrzynski: Spoko. W notach jest prawie wszystko (przynajmniej czołowych producentów).

Do tego dochodzi problem utraty czasu systemowego po 20 dniach (o ile tyle wytrzyma kondensator).
Kiedyś pisałem jakąś aplikacje i ten czas mi się nawet gorzej rozjeżdżał (nie pamiętam CPU, mógł być starszy).
OP mógłby zrobić to na pałę... ale jak już się bawi w PLC to niech zrobi to po bożemu. Pewnie niedługo napisze że mu się udało.