Wpis z mikrobloga

Hej Mircy z #pcmasterrace

Takie pytanie mam dotyczące overclockingu #nvidia RTX, konkretnie 4090 ale problem sięga czasów 1080ti.

Robię sobie overclocking + undervolting w MSI Afterburner przy użyciu krzywej na zasadzie że daję najpierw dodatni offset żeby przy napięciu w którę celuję (965mV) było tyle megaherców ile sobie życzę (2805) i krzywą wyżej ustawiam na tyle samo.

No i gra i huczy, stabilność jest, 3dmark ładnie pokazuje.

Ale mam problem że następnego dnia przy starcie na zimno krzywa w profilu jest taka jak chcę ale po zastosowaniu robi się z tego kaszana - gdzieniegdzie doda MHz, w innym miejscu obniży i nagle zamiast upragnionych 2805MHz przy 965mV mam np. 2820 przy 1000mV bo tam akurat podniosło krzywą.

Ma pomysł ktoś jak toto przekonać?

Próbowałem wbijać profil na zimno i jak się przyfarci dobra kombinacja częśtotliwości i napięcia to nawet działa. Ale nie zawsze i nie wszędzie i już było tak że zmieniło zdanie po kilku dniach.

A i to nie jest problem Ady bo tak jak pisałem franca 1080ti miała to samo aż zrezygnowałem z edytowania krzywej bo nigdy nie było wiadomo co się wylosuje. Na 3080 chwilowo był porządek. Sam nie wiem o co kaman.

  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keton22: mam ten sam problem u siebie z rtx3060ti. Przy każdym włączeniu kompa muszę załadować na sucho profil, czasem krzywa wskoczy jak trzeba, czasem muszę ręcznie ustawić. #!$%@? niemiłosiernie. Rozwiązania nie znalazłem. Nie wiem czy są jakieś inne programy gdzie można pogrzebać przy krzywej MHz/voltage.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: to co pokazuje wykres w afterburner nie pokrywa się z faktycznym taktowaniem. Ja ustawiam u siebie 1920/875, a hwinfo pokazuje 1935/875. Po restarcie kompa krzywa czasem się podnosi na 1935 a czasem zostaje na 1920, niemniej hwinfo cały czas pokazuje 1935¯\_(ツ)_/¯
@Desolator: u mnie na 3080 krzywa też się nie zmieniała i ustawienie tego było jednorazowe. Tak jak piszę używam afterburnera od czasów GTX780 i ograniam że profil może się aplikować sam na starcie.

PS. widzę że używasz metody 1 czyli wyciągnięcia jakiejś wartości ponad krzywą i kliknięcia apply. Tak to mi też działa ale dobre 2-5% się traci bo jak są zbijane taktowania na niższy boost bin to jest przepaść. Moim