Wpis z mikrobloga

@Maniard zamawiał kartę w starej ramce. „W starej ramce” to bardzo szerokie pojęcie i obejmuje mnóstwo kategorii kart:

Mamy karty od Alphy do Scourge, tak zwane staroramkowe sety, gdzie to była norma, po porstu karty w takiej ramce wychodziły i koniec. Oczywiście były różnice, typu biały frame, czarny frame, złoty frame, a i srebrny się znajdzie, oraz między alphą, betą i tak dalej.

Timeshifted – karty z fioletowym znaczkiem w Time Spiral – set był już z nowożytną ramką, ale jako bonus dorzucili zbiór kart o specjalnym rarity, które miały fioletowy symbol edycji i były to przedruki kart ze starszych, staroramkowych setów, np. pendelhaven. Co ciekawe, mogły się trafić wersje foil, dla niektórych z tych kart po raz pierwszy – mam takiego Nicol Bolasa

Judge Promo „retrofity” – karty z nowożytnych setów wydrukowane w starej ramce na foilu jako judge promo – Crucible of Worlds, Dark Confidant, miecze.

Timeshifted v2 - karty z fioletowym znaczkiem w Time Spiral Remastered – tutaj już było tak, że pojawiły się „retrofity” – czyli karty z setów z nowożytną ramką, ale w starej ramce, np. Ponder i Thoughtseize.

Kontynuacja retrofitów w Modern Horizons 2 – tutaj już cała pula kart z MH2 i MH, bo zobaczyli, że to się sprzedaje

Teraz będą też neo-retrofity – mówię o dwóch commander deckach z BRO – które będą zawierały wyłącznie karty staroramkowe, mimo że już z nowego dodatku.

Tak więc jest tego trochę. A jak dołączymy wersje foil, etched foil i jakieś różne promo foil to już w ogóle można się pogubić.

Na sztaludze dzisiaj Arena promo foil Karn, Silver Golem. Jedna z najbardziej ikonicznych postaci w lore mtg. Jak zaczynałem grać to czytałem cykl książek Brothers Wars o konflikcie Urzy z Mishrą, potem budowie akademii i konstruowaniu Karna. Pamiętam, że jak pokazali w spoilerze Mirrodin Besieged art z Karnem, to jarałem się jak głupi.

Sam Karn, Silver Golem nie jest jakąś szczególnie ekscytującą kartą, kiedyś był jedynym dostępnym colorless generałem do EDH, potem wydrukowali różne inne. Nie jest tez najlepszym Karnem, tutaj mamy Karn Liberated, Karn, Great Creator i inne. Ale jest jedną z bardzo ikonicznych kart z historii MTG. Ta wersja też jest ciekawa – jest to foil ze znaczkiem Urza’s Sagi. Napisałem już że jest to arena promo, ale tutaj warto zaznaczyć unikalność – normalnie w Urza’s Saga foili nie było.

Trochę rozpisałem się o starych ramkach, ale trochę o to chodziło. Na pewno temat pojawi się jeszcze wiele razy, bo sporo kart o których chcę napisać jest właśnie w starej ramce.

Pozdro, z fartem.
#mtg #magicthegathering #mtgna30procent

#mtgna30procent
ckiler - @Maniard zamawiał kartę w starej ramce. „W starej ramce” to bardzo szerokie ...

źródło: comment_1668019815eC3ayzUHBVesvuUIXR4Lcn.jpg

Pobierz
  • 6
@ckiler: "Stare ramki" to te z kolorystyką do IV edycji włącznie. Ewentualnie te do Urza's Legacy włącznie, czyli z klimatycznym słowem "Summon" zamiast "Creature" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ckiler: W Urza's Saga była też chyba pierwsza foliowa prerelease promka - Lightning Dragon. Wcześniejsze promki z tempesta nie były foliowane.
@ckiler: Jakie serie/książki z lore mtg polecasz? Od dawna po glowie chodzi mi żeby przeczytać i zaznakomić się lepiej z lorem, jedyne co wiem na temat urzy, brothers war etc to że mishra puknął urzie żonke xDD
@VoHe: Ja czytałem 20 lat temu własnie 4 tomy o Urzie. Tak to nie wiem, starałem się czytać Magic story na bieżąco ale też nie zawsze mi się chce, często szukam tldr na reddicie :D