Wpis z mikrobloga

Kupiłem alkohol izopropylowy. I teraz trzy pytania, bo:

1) W zeszłym roku już przy -8°C nowa pompka do spryskiwaczy nie działała, a w zbiorniku był płyn Shell -20°C. Czy dolanie alkoholu zapobiegnie przymarzaniu, usprawni pracę układu?
2) Chcę umyć i odtłuścić przednią szybę tak, żeby zminimalizować ryzyko zamarzania od środka. Czy zrobić to czystym alkoholem (smród?), czy zrobić mieszaninę z płynem do mycia szyb?
3) Czy alkohol można jakoś wykorzystać do zabezpieczenia uszczelek, czy lepiej to zrobić np. wazeliną?

#motoryzacja #samochody
red7000 - Kupiłem alkohol izopropylowy. I teraz trzy pytania, bo:

1) W zeszłym rok...

źródło: comment_1668011533cjwq6KxARFbREIe3FFlrCP.jpg

Pobierz
  • 12
@red7000:
3. Wazelina będzie ok.
2. Płyn o mycia szyb z alko.
1. Jak przy -8 zamarzła pompka to ciul nie płyn. Możesz kupić koncentrat i samemu zmieszać plus dodać trochę alko.
@red7000: 1. Im większ zawartość alkoholu w roztworze tym niższa temperatura zamarzania.
2. Ja stosuję taką piankę dostępną w Cerrefour, to spray, spryskuję nią szybę i przecieram ręcznikiem papierowym, potem poleruję mocrofibrą. Ale jeżeli zamarza ci szyba od środka to masz wodę wewnątrz auta, sprawdź klime.
3. Do uszczelek tylko wazelina, alkohol tylko zdegraduje ci uszczelki. Są takie specjalne sztyfty do uszczelek, również w sklepie o którym już wspominałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@red7000: Nie masz wody czy nie masz klimy? Wsadź do samochodu worek płócienny wypełniony kocim granulatem, on jest higroskopijny. Można też zastosować torebeczki z herbatą expresową albo kawą zbożową.
@Wiskoler_double Czy motoryzacyjne mirki zawsze muszą odpalić się z mędrkowaniem ignorując kompletnie o czym jest wątek? XD Zadałem 3 konkretne pytania, nikt nie pytał o stan wody ani czy zarybiają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@red7000: Nie jestem specjalistą od motoryzacji, jestem skromnym kierowcą z doświadczeniem. Odpowiedziałem ci rzetelnie na wszystkie twoje wątpliwości w pierwszym moim poście. Dalej rozwinęła się kwestia zamarzania szyb od wewnątrz.
I czegoś tu nie rozumiem, albo ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, albo próbujesz że mnie zrobić głupka.
Nie pozdrawiam.
Jak dla mnie to EOT.