Wpis z mikrobloga

Panowie

Mam sporą prośbę.

Potrzebowałbym odpowiedzi na parę pytań związanych z AZ AKS + ingress. Najlepiej na PW żebym tu na debila nie wyszedł ;)

Czy jest ktoś może kto robi przy czymś takim i jakimś cudem mógłby mi pomóc?

Niestety jestem taką osobę, że dopóki sobie nie zrozumiem pewnych spraw to nie mogę ruszyć dalej ;D

Pozdrawiam

#devops #azure
  • 5
No dobra ale nie śmiać się ( ͡° ͜ʖ ͡°).

1) Przy normalnym deployu AKS jest tworzony LB z publicznym IP. Czy ten LB można użyć jako external IP dla ingressa?(żeby nie mnożyć bytów. chodzi mi o ten sam adres IP czy trzeba wygenerować nowy na tym LB). Dodatkowo ten LB w zasadzie jest na potrzebny do czego? Do przedostania się do resourców w klastrze? Przecież to przejmie
@SoSexi:
1) Przy tworzeniu klastra pierwszy LB jest do komunikacji z API Kubernetesa. W przypadku jakbyś wystawił AKS jako "Private Cluster" to zamiast LB będziesz miał Private Endpoint z tego co pamiętam.

Kubernetesowe API do którego uderzam to i tak jest inny IP'ek.

Może dlatego masz problemy z 4 pytania? Zajrzyj w certa opensslem i zobacz jakie masz SAN'y ustawione i czy zgadza się to z Twoim kubeconfigiem.

2) IMO częścią
@Cloudziu: Pozwolę sobie jeszcze zapytać apopro pkt 1.

Przy tworzeniu klastra + ingressa zostaje utworzony LB z 2 publicznymi IPkami :

1) adres jak rozumiem do dostępu do klastra (api)
2) publiczny IP do ingressa -> to jest jasne

Jednak sam adres API po nazwie zwraca inny IP niż ten z pkt 1

Czy ja tutaj coś źle postawiłem czy nie rozumiem jak to działa ( ͡° ͜ʖ ͡
Doedukowałem się trochę bo wstyd ten 1 IP to jest do outbound connection z klastra

A mój kubernetes service jest wystawiony jako Endpoint (tym zapewne zarządza ms) i na taki adres jest wystawiony cert