Wpis z mikrobloga

@tanie_wino: Kwasior jest zajebisty, oglądam regularnie, ale pod kątem "Z kamerą wśród zwierząt"( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma przepisu, którego nie potrafiłby #!$%@?ć cholesterolem, masą tłuszczu i przaśności wszelakiej. Często wątroba boli mnie od samego oglądania xD To prawdziwie jedyny program "kulinarny", z którego nie odtworzyłem ani jednego dania bo żadne się nie nadaje do normalnego jedzenia.
  • Odpowiedz
ma swoje przyprawy, ale nie zmusza do ich uzywania, zawsze podaje alternatywe


@Heady1991: w pierwszych filmach, gdzie zaczął używać swoich przypraw, to nie podawał żadnych alternatyw i trochę olałem wtedy jego kanał z tego powodu. Ale chyba więcej osób tak zrobiło, albo pojawiły się negatywne komentarze, więc poszedł po rozum do głowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Plp_: Wiesz, ja się nie #!$%@?, że to jest niezdrowe, bo jest masa pysznych niezdrowych rzeczy. To jest po prostu robione na jedno kopyto, tłusto i bez smaków innych niż mielone i ser. Ani to praktyczne na impreze a efektowne jak nie przymierzając Mięsny Jeż xD Inna sprawa, czy to się nadaje do jedzenia raz na tydzień, na miesiąc, czy w ogóle - uogólniam oczywiście, ale tak typowo to u niego
  • Odpowiedz
@greven: ja tam robiłem troche jego przepisów jak np. hapki wieprzowe, slopy Joe, camembert z czosnkiem w szynce parmeńskiej, pulled porki i pieczeń z karkówki- wyszło zajebiście, a robiłem podobne rzeczy i nie wychodziły aż tak dobre. Ale nie neguje że część jego przepisów to jest takie wielkie XD gdzie faktycznie masz coś w stylu słoniny, zawijanej w boczek, podlanej tłuszczem z humbaka w zalewie serowej posmarowanej smalcem xD
Ps. też
  • Odpowiedz
no ale wiadomo że to nie jest "codzienna kuchnia z julką na zbilansowane śniadanka przedtreningowe"


@Plp_: Tylko Kwasior chyba o tym nie wie patrząc na jego śmietnik.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tanie_wino: co prawda żyły się same zatykają tłuszczem od oglądania jego filmów ale myślę że jakby na aukcji WOŚP była licytacja na imprezę z jego cateringiem to by mogło zrobić furorę
  • Odpowiedz
@greven: dostajesz minusa ode mnie, gosć kultywuje kuchnie polską oraz odkrywa amerykańską, jest istną perełką na polskim youtube w przeciwieństwie do tych fartuchów, wyliczonych i innych kopiujących przepisy z pierwszej lepszej strony w google.
  • Odpowiedz
@greven: bo zazwyczaj idioto podaje przepisy z Ameryki gdzie panuje taka kuchnia. Mówi ze używa swoich przypraw i dosłownie 5s później podaje co wchodzi w ich skład i czego trzeba użyć XD. Widzę ze każdy kto ma trochę luzu przed kamera musi udawać Malkowicza.
  • Odpowiedz