Wpis z mikrobloga

@Atreyu: chłodzenie przy tych temperaturach zakładałem 3 razy, za każdym razem po ściągnięciu wyglądało na dobrze dociśnięte do CPU - pasta dobrze się rozeszła. Co więcej problemy dopiero zaczęły się przy obecnym mobo, na poprzednim b450 aorus temperatury na pulpicie było po 30st

na napięcie dopiero teraz zwróciłem uwagę, wcześniej patrząc na 40w max użycia procesora taka temperatura była niewiarygodna
@rosomak94: Aio push pull na 100% nie zbija poniżej 50 stopni. W stresie nie przekracza 75st

@10129: Spróbuję. Edit: mam tą funkcję włączoną.

Możliwa jest jakaś wada płyty głównej? Od czasu jej montażu są takie problemy

Dodatkowo w biosie temperatura jest taka jaka powinna być na pulpicie -31st. Ewentualnie może windows 11 ma jakiś błąd?
te wentylatory pod sys1 powinny się tak wolno kręcić?

Dodatkowo w biosie temperatura jest taka jaka powinna być na pulpicie -31st

bo jest procesor nieużywany?

Możliwa jest jakaś wada płyty głównej? Od czasu jej montażu są takie problemy

bardziej prawdopodobne, że jakieś ustawienia biosu przy zmianie płyty się zmieniły i nie wiesz jakie
@KiiK6:
@10129:

te wentylatory pod sys1 powinny się tak wolno kręcić?

na chwilę obecną krzywa jest tak ustawiona, że dopiero na ponad 65st się rozkręcają

bo jest procesor nieużywany?

na pulpicie też jest prawie nie używany, i na wcześniejszym mobo przy tym chłodzeniu takie temperatury były na pulpicie

bardziej prawdopodobne, że jakieś ustawienia biosu przy zmianie płyty się zmieniły i nie wiesz jakie

może być jakaś opcja, ale wszystkie opcje specjalnie ustawione
na chwilę obecną krzywa jest tak ustawiona, że dopiero na ponad 65st się rozkręcają

a jak je przyspieszysz to temp takie same?

na pulpicie też jest prawie nie używany, i na wcześniejszym mobo przy tym chłodzeniu takie temperatury były na pulpicie


jest używany bardziej niż w biosie. też ryzen chętnie boostuje jak cokolwiek klikniesz myszką

może być jakaś opcja, ale wszystkie opcje specjalnie ustawione na domyślne, a bios zaktualizowany do najnowszej wersji
@10129:

a jak je przyspieszysz to temp takie same?

tak, jak ściągnę boczek i dam wentylatory AIO na maxa to nie zbije poniżej 50st

jest używany bardziej niż w biosie. też ryzen chętnie boostuje jak cokolwiek klikniesz myszką

jak pisałem wcześniej - na poprzednim mobo na pulpicie bez obciążenia miałem po 30st z tym prockiem

domyślne mogą się różnić pomiędzy płytami. na poprzedniej może nie miałeś wszystkiego na domyślnie i coś
@KiiK6: na auto powinno być dobrze. i na screenie widać, że spada do 1.25V.
masz power plan od ryzena? jak nie to na stronie amd go można pobrać razem z sterownikami chipsetu
@10129:

na auto powinno być dobrze. i na screenie widać, że spada do 1.25V.

był to jakiś chwilowy spadek, na auto trzyma sztywno 1,4

na auto powinno być dobrze. i na screenie widać, że spada do 1.25V.

pobrałem, zobaczę czy coś pomorze
@10129: nie mam nic takiego, a przed chwilą zainstalowałem sterowniki chipsetu AMD. Zrobię reinstall Win11 na Win10 i zobaczę, czy się poprawi, bo mam wrażenie, że to może być kwestia nowego windowsa.
@10129: ja mam z nim od samego początku problemy, gdzie na początku nie działały sterowniki amd raid, gdzie musiałem parę razy przywracać system, i od tamtego czasu mam wrażenie, że cały czas coś nie gra. Poza tym w win 11 nie można sobie ustawić paska start na prawą stronę, a w 10 można było ( ͡º ͜ʖ͡º) no nic, przynajmniej jedną opcję wykluczę
@10129: na cóż, poprzednią co miałem - aorus B450 m - nie miałem z nią żadnych problemów, teraz nie potrzebnie zmieniłem na aorus B550 elite ax v2 i się zaczęło ( ͡° ʖ̯ ͡°) w razie w stara jeszcze leży w szufladzie
@KiiK6: masz inne zużycie energii całkiem. zauważ, ze na poprzednim zrzucie procek pobierał znacznie więcej prądu -> wyższe temperatury. coś go używało