Wpis z mikrobloga

Przyczyn może być wiele ale według mojej ocenie masz badziewny router. Miałem kiedyś podobny problem. Duży szum radiowy (14 sieci wifi w zasięgu) i kiepski procesor nie radził sobie. Jezeli masz sporo urządzeń podpiętych na wifi lub/i duży szum sieciowy to musisz zainwestować w router, który sobie z tym poradzi. Nie polecę Ci konkretnego modelu. Ja po sprawdzeniu kilku routerów do 500 zł ostatecznie musiałem wyłożyć ponad 1000 zł ale problem rozwiązałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bronx:

Btw. Zacznij jednak od prostych rozwiązań. Sprobuj zmienić DNSy na jakieś „lepsze” ;) np googla

DNS jest odpytywany na początku połączenia a nie z każdym pingiem. Jest cashowany zarówno przez router jak i przez windows.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srampokrzakach: gówniane drivery/karty co chwilę skanują sieci, co powoduje chwilowe zawieszenie połączenia.
Poszukaj o netsh wlan autoconfig.
To częsty problem, ale rozwiązanie mało znane.
Wydaje mi się, że karty na chipsetach Intela nie mają tego problemu.
@srampokrzakach: wyłącz oszczędzanie energii na karcie sieciowej. W manadzerze urządzeń znajdujesz kartę sieciowa, ustawienia czy tam właściwości, zaawansowane i tam wszystko związane z energy saving na off. Miałem to samo na sprzęcie sieciowym za grube tysie, necie 800mbit i karcie killer wifi - #!$%@? oszczędzanie energii generowało wysoki ping i packet loss