Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
postanowiłem sobie, że zacznę spisywać pewne pozytywne i negatywne rzeczy w związku z działaniem poszczególnych partii politycznych w Polsce. Mam na myśli tutaj tylko chęć stania się jak najbardziej świadomym obywatelem, czy to po prostu w przypadku głosowania, czy rozmowy z innymi ludźmi, w tym z rodziną, która w moim przypadku niestety widzi rząd PIS jako coś pozytywnego.

Pomysł mój polegałby na tym, że biorę partię X, np. właśnie PIS i wypisuje wszystkie plusy i minusy, czyli dlaczego ktoś miałby uważać PIS za partię która rządzi dobrze, a czemu ktoś inny miałby uważać ich rządy za złe. Dodatkowo, do każdego z tych plusów i minusów chciałbym dopisywać mniej więcej istotne i skondensowane podsumowanie czy to światopoglądowe, etyczne oraz ekonomiczne danej decyzji, tak, żeby mieć pewny grunt, na którym można się oprzeć w dyskusji, a nie coś w stylu -> PIS źle bo inflacja i socjal bo to nikogo do niczego nie przekona oprócz samych już przekonanych. Interesuje mnie wiedza ekonomiczna, krótkie wyjaśnienie zjawiska oraz jego pozytywy. Do tego oczywiście można dać kontrargument w stylu:
Partia A zrobiła X -> w konsekwencji partia B zrobiła Y i to było lepsze/gorsze rozwiązanie, co dałoby od razu punkty po stronie partii B, która również prędzej czy później miałaby zostać opisana w ten sam sposób jak reszta partii w Polsce.

Obecnie mam jeden wielki znak zapytania dlaczego ta partia, a nie inna, co jest dobrego w tej czy tamtej, a chciałbym dla siebie samego mieć taki grunt, do którego mogę wrócić. Poza tym to super atut móc wyciągnąć plik na telefonie, przeczytać znajomemu / rodzinie czemu ma się takie a nie inne poglądy itd.
Pomijam sprawy światopoglądowe bo to jest czysto subiektywne odczucie i głosowanie na partię X bo robi JEDNĄ rzecz, która jest zgodna z tym o czym jesteśmy przekonani, podczas gdy robi 20 innych rzeczy, które są z nami sprzeczne jest głupotą i niedojrzałością, a wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie naiwnością i głupotą.

Gdyby ktoś z was miał jakąś listę rzeczy, które zrobiła dana partia w ciągu ostatnich 10-15 lat, i mówię tu np. o aferach, o rzeczach pozytywnych, o jakichś inwestycjach, o szkodliwych lub pomocnych ustawach, o zmianach w przepisach -> chodzi o to, żeby ta lista była jak najbardziej obiektywna, nie zawierała emocji, a jedynie czystą informację wraz z informacjami popartymi naukami ekonomicznymi (w stylu partia A zrobiła X co spowodowało, że część obywateli miała lepiej (konkretnie co i jak), a część miała gorzej (również konkrety, co, jak i w czym).

Nie wiem czy mój post nie jest zbyt chaotyczny, ale zależy mi na dotarcie do jak największej ilości osób, aby otrzymać potrzebne informacje no i nie oszukujmy się, ułatwić sobie robotę. Bo tego jest na prawdę dużo. Ale jeśli chce się być świadomym, to cóż, trzeba kroki podjąć.

Pozdrawiam i czekam na linki, kanały na YT, artykuły, strony internetowe - wszystko, co pomoże dowiedzieć się o działaniach danej partii oraz w jakiś sposób ułatwi zrozumienie skutków tych działań dla naszego kraju.

#polityka #pis #po #konfederacja #lewica #prawica #polska2050 #ruchnarodowy #bekazprawakow #bekazlewakow
  • 2