Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam sobie #klawiatura a dokładniej to #klawiaturamechaniczna do 300 zł. W oko wpadły mi takie modele jak:
- Dream Machines DreamKey TKL (Kailh Box Brown),
- Krux Atax Pro 65 Pro Wireless (Gateron Yellow Pro),
- Krux Atax Pro Creator Retro (Gateron Yellow Pro).

Do tej pory korzystałem z GK550 na Kailh Brownach i było git. Poklikałem Gateron Yellow Pro na Modecomie jakimś w MM i też za bardzo nie mogę się przyczepić. Pytanie jak na dłuższą metę - Browny na pewno sprawdzone, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, nie? Co do budowy - czy to TKL, czy 65%, nie za bardzo ma znaczenie, bo niby fajnie mieć przyciski, ale też miejsce na biurku (problemy XXI w. ;)) . Bezprzewodowość traktuję jako fajny bajer, który może wykorzystam, a może nie.

Zastosowanie? Głównie pisanie, z gierek czasem się LoLa odpali i tyle to.

Mi już łeb pęka, w każdej recenzji są wszystkie zachwalane jako super opcje, najlepsze etc etc, tylko szkoda, że najlepsza może być jedna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Coś poradzicie?

#pcmasterrace

Która klawiatura?

  • Dream Machines DreamKey TKL (Kailh Box Brown) 60.0% (6)
  • Krux Atax Pro 65 Pro Wireless (Gateron Yellow Pro) 30.0% (3)
  • Krux Atax Creator Retro (Gateron Yellow Pro) 10.0% (1)

Oddanych głosów: 10

  • 5
@flaas: To bierz Redragon Draconic 60% K530RGB

60%
Brown
Bluetooth do 3 urządzeń (klawisz suwakowy do wybrania z czym się klawa łączy)
Bateria trzyma około 4 dni na bezprzewodowym połączeniu
Możesz podpiąc kabel USB C to klawiatury i działać po kablu
Obudowa wytrzymała

A co najważniejsze, to to, że switche są wyjmowane.
Więc nie musisz lutować nic, jak się zepsuje klawisz to go kleszczami wyciągasz i wsadzasz nowy w 20 sekund.
Jakby ktoś chciał wiedzieć - zamówiłem w końcu DM TKL na brownach i jest super. Chodzi to wszystko jakoś płynniej, mam wrażenie, że Kailh bardziej takie "ślamazarne", dźwięk nawet fajniejszy. Wygląd też bardzo spoko, obawiałem się trochę tego nadruku na keycapsach, a okazuje się teraz zaletą. Dzięki wszystkim za pomoc! @s---k @xKeTiP @MePix