Wpis z mikrobloga

Ma ktoś w domu prysznic walk-in? Jak się sprawuje? Mam przygotowane miejsce pod prysznic 120x120, ale zastanawiam się nad samą ścianką 120cm ze względów czysto ekonomicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie chlapie się za bardzo na łazienkę spod prysznica?
#remontujzwykopem
  • 34
@quercy: U mnie jest tak w obydwu, co śmieszniejsze ten mniejszy w ogóle mi nie zalewa bo jest duży spadek zrobiony (nawet z deszczownicy sufitowej). W drugim o głębokości tak na oko 100cm+ jest #!$%@? spadek i się wylewa na całą łazienkę. Zakładając że jest dobrze zrobione, zawsze trochę się nachlapie ale trzymasz gdzieś ściągaczkę i jest to dosłownie kilka ruchów. W utrzymaniu i wizualnie 100% lepsze niż kabina. Osobiście w
@phat: wiem, właśnie między takimi jest wybór, tylko przy tych rozmiarach, to z 2 koła trzeba na taki z drzwiami, a walk in to połowa kosztów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@phat: czyli de facto chlapanie prosto ze słuchawki nie jest przyczyną, tylko za mały spadek, który powoduje za wolne spływanie wody i w efekcie wylewanie na łazienkę?
@quercy: Zawsze troche sie odbija od glowy wiec to nie jest 100% czyste rozwiazanie, po zmianie sluchawki w tej zalewajacej lazience (byla mala i powodowala duze cisnienie) objawy sie troche zmniejszyly natomiast problem nadal jest. Moim zdaniem tak, spadek ma duże znaczenie.

Z wad, szczególnie jak masz różową to dodam jeszcze że trzeba średnio raz w tygodniu to czyścić bo włosy się zbierają co powoduje gorszy odpływ wody = zalewanie. Kret
@quercy: Używałem zwykłego prysznica z wysokim brodzikiem, walk-in oraz kabiny z praktycznie płaskim brodzikiem (1-2 cm ponad podłogę) i ostatnia opcja jest moim faworytem: łączy zalety walk-in (wejście praktycznie na poziomie podłogi), brodzika (łatwe w utrzymaniu czystości, nie ma fug, które prędzej czy później grzybieją albo się wypłukują / wykruszają) oraz kabiny (bo jest kabina, jest po prostu cieplej niż przy braku drzwi i mniej chlapie). Będę teraz robił remont u
@Regis86:
-ewentualne awarie systemu zamykającego
-mniejsza higiena, przy czyszczeniu tych wszystkich zawiasów
-drugie tyle szyby do mycia co przy walk-in
-dwa razy droższe rozwiązanie od walk-in

Z plusów
+cieplej
+łatwiej opanować wilgoć
+/- mniej zachlapane, chociaż tu największe znaczenie ma spadek w brodziku

Także w sumie 4 do 2,5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@quercy: Z czego 3 z 4 nieco naciągane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ewentualne awarie systemu zamykającego


Mieszkałem w 4 mieszkaniach (w tym 2 na wynajem w standardzie mocno deweloperskim), a domu mam w tej chwili 22-letnią kabinę prysznicową - w żadnej nigdy nie było problemu z zamykaniem, nic się nie zepsuło. Więcej roboty mam z wymienianiem silikonów, niż z samą kabiną.

mniejsza higiena, przy czyszczeniu tych wszystkich