Wpis z mikrobloga

Magia Sony prysła wraz z wydawaniem gier na PC. Stworzony system od lat w końcu się zawalił i Ceo Sony do tego doprowadził. Wmawiane od lat, że na PS tylko zagrasz w najlepsze gry w końcu te kłamstwa zostały wyjaśnione i gracze PC mogli się przekonać, że te gry to nic specjalnego. Statystki ze Steam dwie wydane niedawno gry czyli największy peak graczy vs ostatnia gra Microsoft Grounded. To tylko pokazuje, że gracze PC nie chcą grać w kolejne filmowe nudne gry i wolą zagrać w coś nowego jak np Grounded. Sackboy to może nie był jakiś hit, ale praktycznie nikogo ta gra nie interesuje nawet samo Sony ma gdzieś i olewa marketing. Wcześniejsze gry Sony na PC miały udane premiery, ale jak widać każde kolejne gry od nich na PC to coraz mniejsze zainteresowanie... Jak zagrasz w jedną grę Sony to tak jakbyś zagrał we wszystkie. Coś jak gry Ubisoftu. ¯\_(ツ)_/¯

Złoto to Grounded, niebieski to Sackboy, a zielony to Uncharted na foto. Poniżej wrzucam szczegółowe statystyki z tych trzech niedawno wydanych gier.
#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #xboxone
źródło: comment_1667314338oe0PWQtFSkOpXIuxF48Lo6.jpg
  • 71
@hetero_sapiens: A w czym problem? Stanowi to dla Ciebie problem podłączenie dowolnej klawiatury i myszki? Jak ktoś nie ma dobrego PC to dobra opcja. Tak jak napisałem padem też można grać, bo gra jest przerobiona pod konsole i ma koło szybkiego wyboru i stopuje grę w celu wydania komendy. Zapewne da się wyłączyć stopowanie etc, ale to już każdy pod siebie tam wszystko zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°
ja tam się bardzo cieszę, bo mam zamiar grać na padzie w to


@Jestemkoksupotezny: znakomicie, ale wyobraź sobie, że nie każdy człowiek to ty i statystyki pokazują, że większość ludzi trzyma konsole w salonie koło telewizora, już wyobrażam sobie jak przepinają kable zza szafek tylko po to żeby usiąść do biurka i zagrać w AoE na Xboxe, nomen omen grę która zadziała na kompie sprzed 10 lat
@Jestemkoksupotezny: a co to ma do rzeczy, będziesz grał na kanapie przed telewizorem używając klawiatury i myszki? No to już chyba nawet tobie powinno się wydać naciąganym argumentem. I to pomijając, że przedmiotem dyskusji o "nextgenowych" grach od MS jest Age of Empires ¯\_(ツ)_/¯
@hetero_sapiens: ja grałem w AoE na laptopie za pomocą dotykowego panelu tak zwanego Touchpad ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc uważam, że KM jak i padem tak samo da się w to grać wygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) W simsy 4 ludzie grają na konsoli na padzie i nie mają problemu ¯\(ツ)_/¯ Większość ludzi z pewnością nie gra na kanapie mając daleko TV,
@fidelxxx: A co ma beta(wczesny dostęp) do pełnej gry? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Porównujemy gry, które miały premierę na PC. Nie wliczam w to ludzi z XGP, bo tam pewnie kilka milionów w to pyka, a tutaj płatny Steam w sensie gra na niego ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wykresy zrobiłem z dzisiaj i nadal Grounded przebija te dwie gry Sony ( ͡
@vulcanitu: nie lubię każdej korporacji, która dyma ludzi na pieniądze nie dając nic w zamian oprócz pięknych słów i obietnic ¯\(ツ)_/¯

W simsy 4 ludzie grają na konsoli na padzie i nie mają problemu


@Jestemkoksupotezny: no tak bo simsy to to samo co gra RTS xd ogólnie twoje wypowiedzi krążą wokół twoich domniemywań, sporo osób gra na monitorach skąd niby to wiesz? Bo statystyki graczy konsolowych jasno

> Gry
@Jestemkoksupotezny:

A co ma beta(wczesny dostęp) do pełnej gry? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że normalnie nikt w nią nie gra na steamie, a w tej chwili jest na tymczasowej górce (z której jak widać zjeżdża do normy 3-4k graczy). Poza tym do tytułu nie wracają nawet beciarze, bo w szczycie górki premierowej miała mniej graczy niż rok temu w czasie wakacyjnego eventu. (
źródło: comment_1667325316nQnE3uPrXlnwQHBE3FRqFV.jpg
@fidelxxx: Dalej nie rozumiem o co Ci chodzi dałem Ci AKTUALNE dane i masz 15k z 24h ostatnich ¯\_(ツ)_/¯ Nowa gra Uncharted ma 4k niecałe i Sackboy poniżej 1k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież w tym momencie sam pocisnąłeś Sony. Grounded w becie miał więcej graczy niż Uncharted po raz pierwszy na PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hetero_sapiens: Simsy to typowa gra na myszkę i klawe i skoro na konsoli da się gra to tak samo da się grać padem w AoE. Zresztą grałem już na padzie w Halo Wars 2 i parę innych gier turowych jak Gears Tacticsi 0 problemów na padzie. Jak wyżej napisałem AoE będzie miało opcje stopowania czasu przez co można na spokojnie wydać komendy. Gracze na padzie nie powinni mieć trudności w graniu
@fidelxxx: Ty ogarniasz wykresy czy nie? Grounded nie ma żadnego eventu, bo już dawno ma za sobą premierę i nawet w becie miał więcej graczy niż premiera największego exa czyli Uncharted. Sackboy to kompromitacja całkowita jak na grę Sony. W sumie obie gry to kompromitacja na PC. Za miesiąc taki uncharted to pewnie będzie miał 1k max graczy... Oczywiście, że eventy mają wpływ tylko w przypadku tych 3 gier nie ma
@fidelxxx: W przybliżeniu to tak w ciągu około 1 miesiąca te wszystkie trzy gry wyszły. Żadnego eventu w Uncharted i Sack już nie będzie. Grounded może doda jakieś DLC to pewnie może przebić wersje 1.0, ale kto wie. Inne gry Sony o wiele wcześniej wydane miały lepsze wyniki. Te dwie lipa i ciekawe jak najnowszy spider...Niedługo premiera to sprawdzimy czy przebije poprzedniego spidera około 66k w peaku.