Wpis z mikrobloga

#audio

#kolumny

Jest ktoś obeznany w ustawieniach kolumn?

Z uwagi na przestarzałe gniazda w kolumnach (din), wyciągnąłem je i podpinam wzmacniacz na gołe kable z kolumnami. Mam pewien problem, mianowicie, gdy stoję obok kolumn i gra muzyka, bas jest głęboki i słychać go bardzo dobrze, jednak kiedy stanę przed kolumnami, nie słychać go praktycznie wcale. Co może być przyczyną?

Myślałem nad czymś związanym z fazą, bo nie wiem, czy dobrze podpiąłem jedną z kolumn - z jednej nie wychodzą dwa kable koloru czerwonego i białego, tylko dwa zielone, jaśniejszy i ciemniejszy, stąd problem z wybraniem odpowiedniego przypięcia.
  • 4
@mrgruszka: Kable najłatwiej sprawdzić zwykłą baterią AA, poniżej masz filmik w którym koleś pokazuje jak to zrobić. Jak już będą poprawnie ustawione i nadal będzie taki efekt, to musisz je przestawić. Najpierw odsuń od ściany i sprawdź czy pojawił się bas, jeśli nie to nawet na próbę postaw je na środku pokoju. To co piszesz wygląda mi na typową falę stojącą, mam podobny efekt u siebie. Jedyna rada to adaptacja akustyczna.
G.....y - @mrgruszka: Kable najłatwiej sprawdzić zwykłą baterią AA, poniżej masz film...
@Gummy: dzięki za odpowiedź, chyba nie będę mógł tego sprawdzić sposobem z baterią, bo głośniki są ukryte za czarną membraną, która je osłania, ech.. no ale spróbuję ustawić je na środku pokoju w różnych konfiguracjach. :D