Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przed tygodniem na osiedlu było kilka wozów strażackich. Jak się okazuje, doszło do pożaru w jednej z piwnic 10 piętrowego bloku. Strażacy stwierdzili, że przyczyną pożaru był akumulator samochodowy. Zaczęto kontrolować okoliczne piwnice i ludzie mają miesiąc na pozbycie się niebezpiecznych stwarzających ryzyko i łatwopalnych przedmiotów. Za miesiąc odbędzie się kontrola i w przypadku, że znajdą się tam niepożądane rzeczy tak będą utylizowane, a kosztem zostanie obciążeni wszyscy do których należy ta piwnica. Piwnica, mam na myśli wspólne pomieszczenie często na parterze do którego mają dostęp wszyscy mieszkańcy danej części bloku (klatki).

#czechy #bhp #bezpieczenstwo #pozar

Ps. Ktoś może wytłumaczyć jak mógł akumulator samochodowy spowodować pożar? Jedyne co mi przychodzi do głowy to sytuacja, że ktoś coś położył na akumulator albo przykrył go i doszlo do styku między + i -.
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mk321: no właśnie to nie jest znana nam często z Polski podziemna piwnica. Piwnica to pomieszczenie gospodarcze na parterze budynku, osobiście nie widziałem tam kontaktów by podłączyć coś do sieci. Czesi to tacy kombinatorzy, że już dawno by zamrażarki tam podłączyli na koszt innych :) wiem, że sporo ludzi mieszkających w blokach trzyma stary akumulator w piwnicy, bo może kiedyś się przyda albo jako awaryjny na zimę.
w blokach trzyma stary akumulator w piwnicy, bo może kiedyś się przyda albo jako awaryjny na zimę.


@kureci_paratko: Z całą pewnością leżący kilka lat w piwnicy stary i rozładowany akumulator świetnie się sprawdzi w sytuacji kryzysowej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie to czasem niezłe durnie są, niezależnie od kraju.