Wpis z mikrobloga

@MG78: od deski do deski nie czytałem, natomiast wielokrotnie przeglądałem i podczytywałem co bardziej interesujące mnie fragmenty. Na Sothorys i Ulthor poszło niewiele, chyba parę stron. Zdecydowana większość książki to historia Westeros od czasów Ery Świtu po upadek Targaryenów, a następnie - opisy poszczególnych krain, zarówno w Westeros, jak i poza nim. Z czasów Ognia i krwi jest chyba kilkanaście stron, więc siłą rzeczy przytoczone są jedynie najważniejsze fakty i wydarzenia
@Ultimator: A wiesz w której z książek będzie najwiecej o Sothorys i Ulthor? W samej sadze? Wiesz czy wiadomo coś o jakichś pobocznych książkach z tego świata które Martin pisze zamiast kończyć sagę?
@MG78: Najwięcej informacji o innych kontynentach znajdziesz właśnie w "Świecie". To jest jakby encyklopedia zbierająca wiedzę maestrów o historii i geografii, więc informacji o innych kontynentach jest tam całkiem sporo i jest skondensowana, w sadze masz to oczywiście mocno rozdrobnione, a "Ogień i krew" to historia samego Westeros.
@MG78: Sothorys I Ulthor raczej nigdzie bliżej niż w Świecie Lodu i Ognia nie będzie opisane - wydarzenia z głównej serii ani z prequeli siłą rzeczy nie sięgają tak daleko.
Z pobocznych książek to Martin z tego co wiem ma jeszcze napisać drugą część Ognia i Krwi (bo napisał jedną, tylko polski wydawca rozdzielił go na dwa tomy).

A no i teraz dosłownie parę dni temu wyszło "Panowanie Smoka” (The Rise