Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem daleko od miejsca rejestracji samochodu (druga strona kraju). Zgubiłam dowód rejestracyjny, jednocześnie auto stało i jest już po przeglądzie.
Żeby wyrobić dowód potrzeba zaświadczenia z przeglądu. By dostać zaświadczenie potrzeba już co innego niż kartę pojazdu (tę mam). Pan na stacji mówi mi, że albo wysyłam do domu tablice rejestracyjne, ktoś tam idzie, załatwia mi tablice czerwone, ja z tymi czerwonymi i czasowym pozwoleniem jadę do niego, po czym dostanę kwitek. Ew. pokażę mu papierek od policji po kontroli zalecający wykonanie przeglądu (wiąże się z mandatem). |
Mandat może mnie wynieść taniej niż ta cała akcja ( ͡° ͜ʖ ͡°) pytanie czy rzeczywiście lepiej "dać się złapać" bo może to nie jest prawdą?
#motoryzacja #policja
  • 16
@kalinakawinska: Jak zawsze w takich przypadkach - mandat to najmniejszy problem. Problem to będzie jak się stukniesz z kimś...

Co do przeglądu - możesz go zrobić na kartę pojazdu. Zrobisz przegląd to wyrób wtórnik dowodu.
@piwakk: Dlatego nie jestem w stanie uzyskać już dowodu bez przeglądu, ani przeglądu bez dowodu xD
Czerwone tablice czasowe, czy może zalecenie wykonania przeglądu po złapaniu przez policję? A może to też nie jest honorowane? (°°
@kalinakawinska: "Po przeglądzie" zrozumiałem że już przeszło przegląd, a nie że termin minął. W takim razie trochę w dupie jesteś, jak będziesz jeździć bez przeglądu i spowodujesz kolizję będziesz wtedy bardzo w dupie.
@kalinakawinska: Tego nie wiem niestety. Na plac poleasingowy zjeżdżało duuużo aut bez DR, ale mieliśmy kartę pojazdu i robiłem przeglądy. Ale w takim przypadku to naprawdę katastrofa. Tak jak pisałem, lipa to jest wtedy jak się coś wydarzy, a nie ma przeglądu... Teraz zgodnie z przepisami to powinna być laweta i czerwone tablice w takim przypadku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kalinakawinska: na wiosnę zderzyłem się właśnie z taką sytuacją. Brak dowodu, a auto po terminie przeglądu. Na małych stacjach raczej Ci nie pomogą, mnie przekierowani do dużych (wojewódzkie czy jakiś tak) które faktycznie widziały dane i historię samochódu w systemie Cepik i przegląd zrobiłem.