Wpis z mikrobloga

Wróćmy jeszcze na chwilę do Paradox Tower Quest. Przez długi czas gracze szukali odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, czego najbardziej boi się Hugo. Nikt nie mógł znaleźć wskazówki, ani nie miał punktu zaczepienia, gdzie szukać odpowiedzi, aż sami gracze zarzucali CipSoftowi, że jest to niedokończony quest i nie da się go rozwiązać. Społeczność wtedy była mała i zżyta, a twórcy gry jak i ich pomocnicy brali w niej czynny udział.

Pewnego razu Knightmare przeteleportował jednego z graczy do wieży i udowodnił, że misja ma dalszy przebieg i można prawidłowo odpowiedzieć na pytanie - nie podał on odpowiedzi, a użył funkcji "szeptu" do NPC dzięki czemu zwykły gracz nie usłyszał prawidłowej odpowiedzi, ani sam Knightmare nie dał mu żadnej podpowiedzi - po prostu pokazał, że quest jest aktywny i możliwy do wykonania. Dzięki temu i zwiększonemu zaangażowaniu innych graczy odpowiedź udało się odnaleźć w przeciągu kilku tygodniu od tego zdjęcia.

Jak ciekawostkę widzimy też, że sam NPC Riddler znajdował się na 3 piętrze wieży, co oznacza, że nie było jeszcze wtedy poziomów z zagadkami typu położenia odpowiednich owoców czy chodzącego ghoula.
#tibia #ciekawostkitibia
FoxX21 - Wróćmy jeszcze na chwilę do Paradox Tower Quest. Przez długi czas gracze szu...

źródło: comment_166669585892Gu6BZwOF0yJ95Z5sfhq7.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@FoxX21 a gdzie i jak te podpowiedzi się znalazły - ktoś, coś? Zawsze się szło na deserta i nie zastanawiało się czemu mam mieć taki i taki item.
  • Odpowiedz
@deathlyclaw: dobra, mój błąd - zbyt szybko i bezmyślnie przetłumaczyłem i nawiązałem sobie do NPC znajdującego się w Venore
@alfonsy: Podpowiedzi - rozmowy z NPC, podobnie jak to jest teraz i też przy tym queście trzeba przejść przez te rozmowy, czy same rozmowy były takie same? nie wiem. Ogólnie na Hugo reaguje NPC Oldrak, który z rozmowy kieruje nas do magów -> magowie na Edron do druidów ->
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@FoxX21: o właśnie, tego współczesnej tibii brakuje. Społeczności interakcji itd teraz bierzesz blessy itd i lecisz a kiedys... Eh kiedyś to było ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
o właśnie, tego współczesnej tibii brakuje. Społeczności interakcji


@Rolnikt: no przecież nadal jak się pojawiają questy, to jakaś grupka to najpierw rozpracowuje, żeby potem tacy jak Ty mogli po prostu wziąć blessy i bezmyślnie robić te questy. Nikt przecież nie broni robić tych questów klasycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@Ranger: nie kumasz. Ta gra miała kiedyś że tak to nazwę "dusze". Okradalo się ludzi pod ctrl+c, stało pod depo i gadało, mówiło się że chodź coś pokażesz a potem zabijało tego kogoś s potem oddawało itemy. Brakuje interakcji kupowania targowania itd tylko wrzucasz w bazar. Ja zawsze najlepiej czułem się na rooku gdzie się robiło ekipę noobkow i spermana się tłukło albo kupowało carlin sworda za 150 go na
  • Odpowiedz
@FoxX21: ja na rooku zastawialem potami i korytkami i jak ktos wchodzil tam gdzie byly minosy i odruchowo strzalka w dol to juz nie mogl sie cofnac do drabinek i padal xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaraSzopa: no ale wiesz o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to nie były duże sumy ale jaja fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°) i grałem w tibiantisa i mimo że ten sam klimat to ludzi już tam nie ma w ogóle a jak nie ma ludzi to i nie ma tej duszy odpowiedzialnej za grę
  • Odpowiedz
@FoxX21: a masz jakieś ciekawe info o Serpentine Tower w Ankrahmun? Bubba kiedyś fajna serie z zagadkami prowadził na streamach i na YT ale dawno nie zaglądałem; udało się rozwiązać? jakiś czas temu Cipsoft się odniósł do tego questa i powiedzieli ze jest on jak najbardziej wykonalny
  • Odpowiedz
o właśnie, tego współczesnej tibii brakuje. Społeczności interakcji itd


@Rolnikt: ja na starym rookgaardzie potrafiłem siedzieć godzinami, obecnie to jedyne co w tej grze mam do roboty to expienie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Sachees: ja pierwszy raz może 2 tygodnie z rooka wychodziłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy kupowałem kosę scinalem zboże potem do młyna na mąkę i się piekło chleb. Albo wędka i ryby się łowiło
  • Odpowiedz