Wpis z mikrobloga

Miraski,

Zaczynam się powoli czaić na jakąś używkę RTXa 3080Ti i chciałbym się poradzić w kilku sprawach:

1. Jaką cenę uznawać za sensowną? Wiadomo, im niżej tym lepiej, ale czy 4000 za MSI Gaming X Trio to spoko czy nie spoko.
2. Unikać jakichś konkretnych producentów/modeli?
3. Szukać jakich konkretnych modeli?
4. Walić 3080Ti i dołożyć do 3090? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak tak sobie przeglądam to czasami różnica w cenie używek jest mała między 3080ti a 3090. Kwestia że tylko se gram, więc nie wiem czy ma to sens.

Założenie przy zakupie używek mam takie: fajnie jak jest info skąd kupione i jak jest dowód zakupu, fajnie jak jest jeszcze gwarancja, wyraźne zdjęcia faktycznej karty a nie z neta. No i nie ufam olx.

Na coś jeszcze zwracać uwagę? Jakieś konkretne modele polecacie? Producentów?

Do tej pory używałem kart MSI, wersji Armor OC jak jeszcze była i teraz Gamming X Trio. Orientuje się że u MSI najwyższy model to Suprim.

Póki co, jak pisałem, czaje się na zmianę. W międzyczasie pewnie pojawi się trochę info o serii 40xx, to może zmienię decyzję. Albo pouzywam se 30xx, odłożę, sprzedam i zakupie 40xx.

#pc #kiciochpyta #pcmr #nvidia
  • 8
  • Odpowiedz
@JanushTDI: 4000 zł za rtx 3080 ti? Troszkę za dużo jak dla mnie. Zwłaszcza, że kilka dni temu sam zakupiłem rtx 3090 ti za 4500 zł..

Ceny są jakie są. Ja za rtx 3080 ti dałbym maksymalnie 3500 zł. Za rtx 3090 podobnie choć może kilka stówek więcej ale na pewno mniej niż 4000 zł. Dokładać do rtx 3090 bym raczej nie dokładał, zwłaszcza do gierek. Chyba, że to by była
  • Odpowiedz
  • 0
@ReevoX Dziękuję Ci pięknie za tak treściwą odpowiedź ( ͡º ͜ʖ͡º)

To już wiem to jakiej ceny szukać i jakich modeli. Zapomniałem o AMD, faktycznie, faktycznie czerwoni szykują się do premiery swoich kart.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: 3 listopada z tego co mnie pamięć nie myli i chyba jeszcze od razu ma być ich premiera. Będzie to prawdopodobnie topowa jednostka od AMD (konkurent rtx 4090). RX 7900 XT (?). Słabsze modele chyba dopiero na początku przyszłego roku.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Nie podkręcam. Temperatury okej. Hałas tez się spodziewałem, że będzie głośniejsza. Najlepiej popatrz sobie testy, wtedy będziesz miał najrzetelniej. Dla mnie jest jak najbardziej ok model i polecam, chociaż nie spodziewałem się wiele po tym gigabyte.
  • Odpowiedz