Wpis z mikrobloga

Jakiej marki suszarka będzie najmniej problematyczna w korzystaniu? chodzi głównie o ten filtr, który dostaje się w jakieś blaszki. Widziałem, że Beko i Samsung mimo filtra syf i tak idzie w blaszki od wymiennika ciepła

#pranie #suszenie #agd
  • 23
@bigos555: dzięki za sugestię, o możliwości manualnego włączenia tego czyszczenia oczywiście nie wiedziałem. Ale szczerze mówiąc... zgodnie z tym artykułem, w LG (RC90) czyszczenie skraplacza odpala się kilka razy na każdy cykl suszenia. Co więc ma dać dodatkowe uruchomienie tego programu ręcznie raz na jakiś czas?
trwa on dosyć długo.


@bigos555: trwa 20 minut i w tym czasie jest powtarzany pięciokrotnie, czyli jeden proces czyszczenia trwa 4 minuty. To spokojnie może być upchnięte gdzieś między poszczególnymi cyklami suszenia, ta suszarka przecież nawet na słuch słychac, że nie pracuje tych kilka godzin równomiernie, tylko ma jakieś swoje fazy. Z ciekawości za chwilę uruchomię takie manualne czyszczenie, zobaczę, jaki jest przy tym, ale nawet po filmie słychać, coś, co
@bigos555: właśnie sprawdzam. Dźwięk jest dość charakterystyczny i szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć, czy takie coś słychać w czasie procesu suszenia. Niemniej sam cykl nie trwa długo, a dźwięk nie jest głośny, jeśli przy tym trwa normalny proces suszenia, to może się nie wyróżniać z ogólnego szumu pracującej suszarki. Nic, będzie się suszyło jakieś pranie, to postaram się zwrócić na to uwagę :)
czyli co ile czasu trzeba czyścić ten wymiennik?


@arturek98c: w takiej z ręcznie czyszczonym - tak, trzeba, chyba co kilka suszeń. W moim LG, gdzie jest czyszczenie automatyczne - moim zdaniem, jeśli on się czyści samoczynnie, kilka razy w ciągu każdego suszenia, to dodatkowe czyszczenie go ręcznie nie ma żadnego sensu. Zresztą nie oszukujmy się, gdyby była taka potrzeba, to producent z pewnością by o tym napisał, choćby drobnym druczkiem w
@Notakaprawda: >

poczytaj sobie co się dzieje po kilku latach z systemem automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła :)

No właśnie co się dzieje?, bo ilu ekspertów tyle opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°) to z Samsung, Bosch, Beko, Electrolux, które będzie najwygodniejsza? w sumie szukam tylko tych z A+++
@arturek98c: nie jest bezszelestna, ale dużo cichsza od pralki. Hałas mojej jest porównywalny z pralką piorącą w normalnym trybie (czyli powolne mielenie wsadu), tu nie ma wirowania, więc ne ma obaw o efekt startującego odrzutowca.
@Jarek_P: dzięki. a wilgotność? zwiększa wilgotność w pomieszczeniu czy wszystko idzie do zbiornika? i czy mocno się nagrzewa np ogrzewając pomieszczenie? głupie pytania. Ale jedyna opcja gdzie wygodnie byłoby mi wsadzić do to pustego pomieszczenia "w piwnicy" z kotłem gazowym( ͡° ͜ʖ ͡°)