Wpis z mikrobloga

Cześć, zainteresowałem się autem z ukraińskimi blachami.
Powiedzmy VW Jetta 2.0. Oferta wisi od 3 miesięcy w Warszawie.
Wszystkie szyby przyciemnione, więc jak się domyślam nie został przerejestrowany/ nie był u diagnosty.

O co spytać aby dowiedzieć się ile łącznie kosztowało by mnie zakup tego auta.

Czytam w internecie o tej akcyzie 3,1% wartości aut do 2000 cm3 czyli mamy dodatkowe 930zł, a vat/ cło też bym musiał płacić? Jakaś kara jest jeśli auto jest powiedzmy od tych paru miesięcy na terenie polski w momencie zakupu z mojej strony?
Ktoś mógłby wytłumaczyć jak głupkowi co i jak, dzięki

#motoryzacja #samochody
  • 4
@SpeedFight: to 2.0 wolnossące więc wersja USA, ale racja dzięki, dopytam o te lampy :P

Jeszcze takie kwiatki: "Komu przysługuje zwolnienie z opłat celnych
Ukraińscy uchodźcy uciekający przed wojną mogą starać się o zwolnienie i skorzystać z tzw. procedury uproszczonej. Pozostałe osoby podlegają pod standardową procedurę mienia przesiedlenia którą opisaliśmy w innym naszym artykule "https://rejestracja-pomorskie.pl/nie-plac-akcyzy-mienie-przesiedlenia-samochody-sprowadzone"

Zwolnienie może nastąpić również częściowe z samego CŁA w takim przypadku należy w urzędzie celnym
mienia przesiedlenia


@Bartek5435: Zwolnienie z należności celnych przywozowych jest ograniczone do mienia osobistego, które:
za wyjątkiem szczególnie uzasadnionych okoliczności, pozostawało w posiadaniu oraz, w przypadku towarów nieprzeznaczonych do konsumpcji, było używane przez osobę zainteresowaną w jej poprzednim miejscu zamieszkania przez co najmniej sześć miesięcy przed datą, w której osoba zainteresowana przestała zamieszkiwać w państwie trzecim, które opuściła;

żeby uzyskać zwolnienie to byś musiał udowodnić, że mieszkałeś poza PL (przynajmniej rok i
wincyj podatków i zwolnień


@Bartek5435: Tutaj masz zastosowany w praktyce mechanizm i koszt ceł. Przesłankami stosowania ceł mogą być m.in.: ochrona interesów rodzimych producentów przed konkurencją towarów zagranicznych, sprzyjanie uprzemysłowieniu, a zwłaszcza rozwojowi nowych gałęzi produkcji, zmniejszenie bezrobocia, umacnianie bezpieczeństwa militarnego, dążenie do powiększenia zagregowanego popytu (poprzez ograniczenie odpływu pieniędzy za granicę), odwet za działania protekcyjne (protekcjonizm) ze strony innych państw, dążenie do zwiększenia dochodów budżetu państwa. No i masz ochronę