Wpis z mikrobloga

Hej! Obecnie posiadam laptopa (2), komputer stacjonarny (1), dwa monitory (3, 4) i dwa HDMI switchery potężnej firmy mozos (5, 6). Wszystko działa super, tylko w przypadku, kiedy transmituje obraz z laptopa na monitory 3 i 4 i komputer stacjonarny się wyłączy to z niewiadomych przyczyn gaśnie mi monitor nr 3. Jeśli nie załączę stacjonarki to w ogóle monitor nie umie załapać źródła z laptopa. Jedynymi rozwiązaniami obecnie są:
1. nie wyłączać komputera stacjonarnego
2. odpiąć kabel HDMI oznaczony na obrazku numerem 7

Oczywiście da się z tym żyć ale bardzo intryguje mnie dlaczego kiedy stacjonarka nie działa to switcher robi się "martwy" i przestaje działać...próbowałem zamieniać kable HDMI, switchery, umiejscowienie monitorów i wciąż to samo - nic nie daje efektu.

Może ktoś z Was na coś wpadnie? Załączam schemacik.

#pytaniedoeksperta #elektronika #hdmi #monitory #macbook #macos #windows #komputery #laptopy
sluchawki_bez - Hej! Obecnie posiadam laptopa (2), komputer stacjonarny (1), dwa moni...

źródło: comment_1666603472Bb7lmofw6jVh1u0puyO8rT.jpg

Pobierz
  • 6
@sluchawki_bez: jak wszystkie te urządzenia zasilasz? problem może być po stronie uziemienia jeśli masz starą instalacje ( dwu żyłową ), pętla masy i te sprawy. Brak solidnego uziemienia może powodować takie objawy, oczywiście gdy wyeliminujesz wszelkie problemy natury systemu
@sluchawki_bez: mi też to wygląda na kwestię zasilania. Rozumiem że monitor zasilany jest z zewnętrznego zasilacza? Czy monitor w twoim przypadku po przełączeniu - wciąż ma zasilanie a nie może znaleźć sygnału z obrazem?

Może laptop po prostu sobie odcina sobie to urządzenie, skoro "wisi w powietrzu" w trakcie gdy korzysta z monitora stacjonarka. Czy ponowne wykrycie w laptopie monitora, po wyłączeniu stacjonarki i przełączeniu switcha powoduje że monitor się włącza?
@sluchawki_bez: Jest kilka rozwiązań:
1. W planie zasilania komputera stacjonarnego możesz wyłączyć usypianie.
2. Jak wyżej ktoś wspomniał możesz użyć przełącznika z zasilaniem.
3. (opcja droższa) Możesz też się zaopatrzyć w co najmniej dwu portowy i dwu kanałowy KVM HDMI. Sprawa droga, jednak za jednym zamachem masz zespolone przełączanie między dwoma urządzeniami z USB do klawiatury, myszy, skanera kodów etc.

Ogólnie każde aktywne przełączanie będzie miało wpływ na standard HDMI który