Wpis z mikrobloga

#drukarki #informatyka #komputery #brother

Cześć Mirki, piszę tu z prośbą o pomoc bo już nie wiem jak pozbyć się problemu z drukarką Brother HL-1222we.

Mam w domu dwie sieci wifi - 2.4ghz i 5ghz. Po zakupie podłączyłem drukarkę do routera przez WIFI, a ona wybrała sama sieć 5ghz. Wszystko elegancko działało, w aplikacji iprint & scan na telefonie mogłem normalnie drukować przez WIFI.

Niestety, z racji że używam teraz w biurze Macbooków, które nie do końca lubią się z moją domową siecią 5ghz wszedłem w ustawienia modemu i wyłączyłem tą sieć, tak, żebym miał jedynie sieć 2.4ghz.

No i tu zaczął się problem. Drukarkę na nowo podłączyłem do Wifi - tym razem połączyła się z siecią 2.4ghz. Na sto procent jest podłączona, bo na wydruku z drukarki widnieje nazwa tej sieci, ale niestety drukarka nie jest widoczna w aplikacji iprint&scan, ani nie wykrywa jej kiedy chcę drukować z komputera podłączonego do tej samej sieci.

Co mogę zrobić? Może to coś z ustawieniami wifi? - podsyłam je na screenie.

Ponowne włączenie sieci 5ghz nic nie daje bo drukarka sama łączy się z 2.4ghz i tak w koło macieju.

Będę mega wdzięczny za pomoc! (ʘʘ)
jezussek - #drukarki #informatyka #komputery #brother

Cześć Mirki, piszę tu z proś...

źródło: comment_1666602529ww0hMgZ43D7QemAhT2ElxI.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@jezussek połączona czyli dostała adres. Wpisz adres IP drukarki w przeglądarce i zobacz czy zadziała. Może nie mieć dostępu prze http więc nie koniecznie. W każdym razie również poprzez ręczne dodawanie drukarki sieciowej i podaniu jej adresu powinna zostać odnalezione.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jezussek: albo w ustawieniach drukarki musisz zmienić port (adres IP na aktualny) bo prawdopodobnie teraz masz dwie i program odwołuje się do tej nieaktywnej, albo przeinstalować oprogramowanie. Albo coś jeszcze innego, ale zrób reinstall i powinno się ogarnąć.
  • Odpowiedz