Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
w jakich warunkach najlepiej trzymać świeżo porąbane drewno na opał? niestety na wiosce nie mam altany, tylko mam dużą stodole gdzie jest dużo miejsca i doszedłem do wniosku, żeby tam trzymać porąbane drewno. tylko pytanie, czy drewno nie będzie kisnac? wczoraj z lasu przywiozłem dużo brzozy i olszyny na przyszły sezon grzewczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ogrzewanie #drewno #las i trochę #wegiel
Pobierz carumus1 - w jakich warunkach najlepiej trzymać świeżo porąbane drewno na opał? niest...
źródło: comment_1666523505ORoihEDmgvEgvSxEgSkr7Q.jpg
  • 6
@carumus1: Musisz zapewnić odpowiedni mikroklimat - niestety bez chłodni wyposażonej w aparaturę dbającą o właściwą temperaturę, wilgotność, odpowiednie stężenie CO2 i O2, właściwe oświetlenie się nie obejdzie.
@carumus1: Polecam książkę „ Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie”.

Najlepiej na zewnątrz, tam gdzie wieje wiatr. Ułożyć w stóg albo wrzucić do klatki. Wiosna i latem można trzymać bez zadaszenia, teraz na jesień dobrze czymś od góry przykryć. Do stodoły przenieść dopiero jak wyschnie poniżej 30%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carumus1: ja sobie zbudowałem prostą wiatę od strony południowej i układam porąbane kawałki od dołu do góry jeden na drugim tak żeby powietrze tam dochodziło
@carumus1: daj coś na glebę aby nie podmakało, zalewało palety np, zrób może jakieś małe rowy aby nie nie podmakały. Na to plandeka ale nie bezpośrednio na drewno aby był przewiew. Możesz na drewno położyć wiaderka a na nie plandeka, którą zakotwicz do gruntu.