Wpis z mikrobloga

@kamil-talaga-18: ej czepiasz się. po co mieliby z nich robić większych idiotów, robić z nich jeszcze mniej lubianą stronę, niż są w rzeczywistości?( ͡° ͜ʖ ͡°) to jak bić leżącego, czy znęcać się nad niepełnosprawnym. i tak są pokazani w najgorszym świetle - jako nieporadni, zawistni, zazdrośni, mściwi, okrutni i pewnie jeszcze innych określeń by się znalazło.
@kamil-talaga-18: Co by Viserys nie powiedział Alicent, to i tak pionki na szachownicy były już dawno rozstawione, Otto od lat spiskował z małą radą. Gadka Viserysa jedynie pomogła sobie poukładać w głowie Alicent, że jej działania są słuszne i ułatwiła tym samym robotę swojemu Ojcu. To, że pierwszy cios wyszedł z woli smoka, to ma tak naprawdę małe znaczenie, bo wojna wisiała w powietrzu, ale takie rozwiązanie pasuje do nazwy -
@okrim: fajnie fajnie tylko czemu z zielonej postaci nie robią jednowymiarowego psychola gdzie w książce taki był, a z bohatera czarnej robią totalnego jednowymiarowego psychola gdzie był moralnie szary.

Ten Martin to jakiś pijany chyba jeśli zezwolił na takie coś, potem gada wywiadach, że Daemon to jego ulubiona szara postać z Targów by pozwolić na to:
-zabił własną żonę(w książce nie ma potwierdzenia, że to on nawet w tym czasie walczył
@kamil-talaga-18: wiem, że usuwają sceny z Daemonem, ale nie powiedziałbym, że zrobili z niego jednowymiarowego psychola w serialu.

A dusi ją, bo znowu bredzi o tej pieśni lodu i ognia, co jest nawiązaniem do 8 sezonu GOT, też bym się wkurzył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast książka to jest tylko skromna baza pod serial i tam masz unreliable narrators (nie wiem jak to się tłumaczy), więc pole
@okrim: no wiem, że tak jest napisana, ale jak sam autor twierdzi, że Daemon to szara postać,a nie trzyma się tego serial, robi z niego złą osobę to ja jako czytelnik czuje się oszukany. To czemu nie ma żadnych pozytywnych czynów tej postaci skoro ma być szary tylko wszystko co czyni jest egoistyczne/złe.
Natomiast reszta postaci jest totalnie wybielana.

Rhaenyra nie rzuca ciała Vaemonda dla swojego smoka, to ona jest nakręcona
@kamil-talaga-18: Zmiany te zatwierdza przecież autor. I z tego co czytam to Martin napisał bardzo jednowymiarowe postaci - lub przeciwnie, narracją którą użył sprawia, że to czytelnik uzupełnia postaci o głębie. Dlatego wolę to co prezentuje HBO (może oprócz tych scen pod amerykańskich popkorniarzy jak koronacja) niż "a domyśl się i dopowiedz".
@kamil-talaga-18: Chyba się nakręciłeś po tych atakach na Panią Sarę(zresztą słusznych - szczególnie za tą akcję na koniec 9 odcinka) i teraz spłycasz to co się działo w serialu.

Daemon nie jest w tym serialu przedstawiany jako totalny psychopata, nie bez powodu jest ulubieńcem fanów. Od początku był pokazywany jako ten, który szuka uznania u swojego brata. Mimo kłótni zawsze stawia rodzinę na pierwszym miejscu, dlatego naiwni ci co myśleli, że
@okrim: Rhaenyra- wchodzi w małżeństwo z Laenorem bo zmusił ją Viserys czyli kolejne oczyszczenie. W rozmowie na plaży mówi Daemonowi, że próbowali zrobić dziecko, ale nie wyszło czyli kolejne tłumaczenie przez autorów żeby czasami nie pobrudzić złymi czynami Rhaenyry by uzasadnić dlaczego ma dzieci z Harwinem. Wypad do burdelu jak przekazali nam showrunnerzy to Daemon ją zabrał tam bo chciał zemścić się na Viserysie czyli kolejny motyw, że wszystko co złe
@kamil-talaga-18: Tak, oczywiście, Rhaenyra została zmuszona przez Daemona, żeby wymknąć się z zamku. A potem nie miała wyboru tylko musiała się bzykać z Harwinem. To chyba ty ją próbujesz w jakiś dziwny sposób wybielać, ale na mnie to nie działa xd Idąc taką logiką, to Daemon też jest czysty jak łza, bo to nie jego wina, że zabił swoją żonę - sama spadła z konia, obrażała go i wręcz poprosiła o
@okrim: jeśli mi argumentujesz, że Rhaenyra też ma swoje za skórą i wymieniasz wyjście do burdelu jako złą cechę co brzmi #!$%@? dziwnie no to staram się uargumentować to xD to, że ruchała się z Harwinem to gdzie ta zła cecha nawet w scenie kłótni Daemona z Viserysem powiedziane było, że sami jak byli młodzi to sami ruchali się z kim popadnie. Jeśli nie chcą wybielać postaci to po co takie
@kamil-talaga-18: Księżniczka chodząca po burdelach i uprawiająca seks pozamałżeński nie jest równa księciowi robiącemu to samo, to nie 21 wiek, nie ma ideologii równośći i yougogirl. Udało się jej wywinąć z tego wszystkiego jedynie, bo była pod protekcją Viserysa.

Nie widziałem, żeby jakoś pocieszał Rhaenyrę na pogrzebie jej matki, powiedział do niej kilka słów, niezbyt pocieszających i nie było przytulasków.

Jak masz taki problem, że Daemon nie daje przytulasków w oficjalnym
@okrim: ty inaczej odbierasz ja inaczej grunt, że się da podyskutować przez to chociaż sam uważam, że materiały które wrzucają po każdym odcinku i opowiadają co czuła dana osoba w danej chwili powinni przestać bo ludzie biorą to za pewnik, a powinno się na własną rękę interpretować co się dzieje na ekranie.
Bo wchodzę na reddita albo inne rzeczy do dyskusji i widzę, że dyskusja toczy się nad tym co powiedział
@kamil-talaga-18: No to nie należy brać tego za pewnik, bo ilu scenarzystów tyle interpretacji tego co zaszło i kto jest jaką postacią, a notabenie to nie oni są twórcami tego uniwersum. Też jak słucham niektórych wypowiedzi z Inside The Episode, to brechtam tylko. Sara jak mniemam jest jakąś ultrafeministką to oczywiście, że będzie wszystko interpretować przez pryzmat feminizmu XXI wieku, gdzie kobiety to bezwolne kukiełki i wszystkiemu winni są mężczyźni.

Natomiast
Pobierz okrim - @kamil-talaga-18: No to nie należy brać tego za pewnik, bo ilu scenarzystów t...
źródło: comment_1666448384C2MWi5vPR5CzAW121bsmpW.jpg
@okrim: Właśnie ten motyw mi się mega podoba. Pokazuje, że byle jaki pewny siebie młodzieniaszek nie jest w stanie w pełni kontrolować smoka, gdzie masz z drugiej strony takiego Daemon który od lat studiuje zapiski i pielęgnuje relacje z Caraxes. Czuć doświadczenie u niego z bycia smoczym jeźdźcem i oddanie jego smoka w stosunku do niego i też takim pięknym pokazaniem jest jak śpiewa Vermithorowi, że nie wystarczy zdobyć największego smoka
@kamil-talaga-18: a tutaj co sam Matt Smith sądzi o postaci Daemona - https://www.reddit.com/r/HouseOfTheDragon/comments/y9uqcs/matt_smith_talking_about_daemon/

i jeszcze scenarzyści :
"Charmaine de Grate described Daemon as someone who was primal and unpredictable but also deeply loyal to those he loved most. Similarly, Ryan Condal also says that despite Daemon being a cruel, mercurial man, he loves his family and Rhaenyra. It's only a very vocal minority of them who are going around and claiming