Wpis z mikrobloga

Chcę kupić pierwszego robota sprzatającego bo mnie #!$%@? strzela z codziennym odkurzaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) (mam małe dziecko w domu)
Zastanawiam się między opcją tańszą - Dreame D9 lub Roborock S5
Czy rzeczywiście różnica między nimi jest tak ogromna? Warto dopłacać te 500 zł do Roborocka?
Zależy mi na funkcji odkurzania i mopowania, żeby te panele też codziennie przejechał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Docelowo, pewnie za rok-dwa-trzy będę miał psa
Mam 3 pokojowe mieszkanie 80m2
#robotsprzatajacy #elektronika #roomba #roborock #dreame
  • 17
Chcę kupić pierwszego robota sprzatającego bo mnie #!$%@? strzela z codziennym odkurzaniem


@Boroborro: to kupuj ze zbiornikiem na śmieci w stacji dokującej, z 3 litry, bo będzie cię strzelał jak będziesz musiał opróżniać malutki zbiorniczek 0,3.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Boroborro: mam s5, nie wiem jak wygląda teraz sytuacja z nowszymi modelami, ale największą zaletą z mojego punktu widzenia to możliwość wgrania alternatywnego firmware, który odcina chińskie serwery, nie trzeba się logować na konto Xiaomi i korzystać z ich badziewnej apki, bo firmware - valetudo wystawia stronę web z przyjemnym interfejsem. Łączysz się przez przeglądarkę i tyle :) polecam!
@Nieszkodnik: Teraz doszedł jeszcze Roborock Q7 - z tego co widze mozna stacje dokujaca do niego dokupic z kurzem
@graulv: i sprawdza sie u Ciebie jeżeli chodzi o samo sprzątanie? Bo aplikacja to też ważna sprawa, a mam już oczyszczacz powietrza z Siajomi i rzeczywiście te appka..
Chcę kupić pierwszego robota sprzatającego bo mnie #!$%@? strzela z codziennym odkurzaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) (mam małe dziecko w domu)

Zastanawiam się między opcją tańszą - Dreame D9 lub Roborock S5

Czy rzeczywiście różnica między nimi jest tak ogromna? Warto dopłacać te 500 zł do Roborocka?

Zależy mi na funkcji odkurzania i mopowania, żeby te panele też codziennie przejechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Boroborro: ja do niedawna miałem dwa duże psy i dwa koty (od miesiąca jednego psa już nie ma (,)) i w sumie jak mi się ze dwa lata temu zepsuł silniczek od lidaru to był to tragiczny okres, okazało się, że nie da się żyć bez niego. Więc tak, uważam, że się sprawdza. Na tyle, że jak przejedzie to widać różnicę i robi się przyjemniej, ale u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Boroborro: @hrumque ma rację, bierz tylko taki co mApuje pomieszczenia. Pierwsza rzecz to lepszy algorytm poruszania się, a druga to, że możesz zapamiętać gdzie są zakazane strefy, gdzie są pokoje i wyznaczać dokładnie co ma sprzątać.

A co do mOpowania, mimo, że to tylko takie przetarcie to ja lubię jak ten kurz ściera na mokro jednak:)
@Boroborro: mam s5, nie wiem jak wygląda teraz sytuacja z nowszymi modelami, ale największą zaletą z mojego punktu widzenia to możliwość wgrania alternatywnego firmware, który odcina chińskie serwery, nie trzeba się logować na konto Xiaomi i korzystać z ich badziewnej apki, bo firmware - valetudo wystawia stronę web z przyjemnym interfejsem. Łączysz się przez przeglądarkę i tyle :) polecam!


@graulv: o nice, dobrze wiedzieć. Mnie roomba #!$%@? pod tym względem
@graulv: Dziękuje Ci slicznie za wyczerpująca odpowiedz, naprawdę mi pomogła :) po tym co pisaliście wybrałem Dreame Z10 Pro od razu z pojemnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ma te wszystkie laserowe rzeczy itp. Zaczynałem od pułapu Dreame D9 za 800zl a skończyłem na sprzęcie za 1800 xD ale mam nadzieje ze kupuje na lata. Dziękuje bardzo! No i sprawdzałem i z10 pro jest obsługiwany przez valetudo
@filoop: Gdzie takie ceny? Zakupy z Chin mnie nie interesują bo 1. Brałem fv 2. Wole spać spokojnie jeżeli chodzi o gwarancje. Z10 za 1800 ze stacja od razu, parametrów nie pamietam ale z porównań ns yt wychodził bdb