Wpis z mikrobloga

Chciałem przedstawić Wam historię pewnego utworu z gatunku Goa Trance/Psychedelic Trance z 1998 roku. Na utwór ten trafiłem w okolicach roku 2002 płycie Dragonfly Records - Psychedelic Trance dołączonej do magazynu Techno Party. Po odczytaniu historii, która się za nim kryje, zakochałem się w nim i zacząłem inaczej odbierać. Od 20 lat co jakiś czas muszę go sobie włączyć i naprawdę za każdym razem pozytywnie mnie nastraja i daje nadzieję.

Stojący za projektem The Muses Rapt muzyk Juan Verdera zabrał się za tworzenie muzyki już w latach 80-tych. Początkowo był to industrial i eksperymentalny punk. Juan był klawiszowcem w grupie Derribos Aria, która stanowiła swoistą hybrydę muzyki punk i industrialu. Później Verdera trafił na Ibizę, gdzie zaczął promować koncerty i inwestować pieniądze w studio, w którym rozpoczął pracę nad komponowaniem własnych utworów w konwencji eksperymentalnego techno. Kiedy wystąpił na swojej pierwszej open-airowej imprezie w Indiach, zakochał się w goa transie i postanowił tworzyć ten typ muzyki. Ważnym etapem w jego życiu był moment, kiedy Juan dowiedział się że choruje na raka i musi przejść intensywną chemioterapię. W tym samym czasie artysta odnalazł spokój i ukojenie w muzyce transowej. Po jednej z sesji chemioterapii Juan udał się do swojego studio i pod wpływem nagłej inspiracji stworzył utwór zatytułowany "Spiritual Healing". Wkrótce potem stan Juana zaczął się poprawiać. Przebywszy ciężką walkę z rakiem, z którego cudownie wyzdrowiał, Vendera wydał album pod tytułem "Spiritual Healing". Album ukazał się pod szyldem Liquid Sound Design (sublabel Dragonfly Records). Jak widać na przykładzie tego artysty bliski kontakt z muzyką jest w stanie działać cuda, a dzięki nim światło dzienne ujrzał wspaniały album, który jest zarazem hołdem artysty dla muzyki. ...


Opis artysty wzięty ze strony http://www.psytrance.pl/artist/the_muses_rapt

Utwór o którym mowa:

https://www.youtube.com/watch?v=4VXAu_8z7hs

#muzyka #muzykaelektroniczna #goatrance #psychedelictrance #ciekawostki #ciekawostkimuzyczne #trance
seboxtc - Chciałem przedstawić Wam historię pewnego utworu z gatunku Goa Trance/Psych...

źródło: comment_1666354756TO7r1r9jChme6xxreMmz3c.jpg

Pobierz
  • 2