Wpis z mikrobloga

#gry #xboxgamepass #pcmasterrace
Fajne to A Plague Tale: Requiem, takie nie za dopracowane. Pierwszy moment kiedy musimy się schować w krzorach przed mobami i już się typowi skrypt nie odpalił - koleś próbował iść za kompanem ale za każdym razem nie trafiał w ścieżkę i walił w jakiś wózek więc musiałem zrestartować checkpoint, no komedia. Oni w ogóle testują te gry przed wydaniem? Pytanie retoryczne. A jaka optymalizacja zajebista, mmm, poemat. Przy takiej, no ładnej ale nie czarujmy się - nie wybitnej grafie to na RX6600 i 11400 to powinno mieć 100fps a nie 37-50fps. A ponoć i na najmocniejszych RTX potrafi spaść poniżej 30fps, w...1440p. Niezależnie od ustawień, które to poza zasięgiem rysowania nie zmieniają kompletnie nic w fps. Wincyj preorderuf, wincyj! Ale tak, 4zł to uczciwa cena za takie coś. Jedynkę ograłem z przyjemnością ale sorry, porównywanie tej gry do TLOU (jedynki rzecz jasna bo dwójka nie została nigdy wydana) to nieśmieszny żart ludzi noszących różowe okulary bo mechaniki, animacje, AI przeciwników i cała masa innych rzeczy to co najmniej poziom niżej. No ale czego nie zrobi dzisiejszy "redaktor-recenzent" za gratisową pakę prosto od wydawcy.
  • 7
@TheLizardKing: No na pierwszy rzut oka ladnie gra wyglada, ale jak sie blizej przyjrzec animacjom, jakiejs trawie czy twarzy gdy ta wypowiada zdania to tak wesoło nie jest zwłaszcza jak sie doświadczyło TLOU2. Poza tym mam jakis problem z dialogami, nie wiem czy to kwestia dubbingu czy co (pewnie jedno i drugie) ale jakos takie drętwe mi sie wydaja, na zasadzie ze ludzie tak ze sobą nie rozmawiają.
ponoć i na najmocniejszych RTX potrafi spaść poniżej 30fps, w...1440p


@TheLizardKing: ponoć... ale nie, na takim biednym małym 3080 w 4k mam 55 FPS. Jeden z Mirków wczoraj chwalił się że na 3090 ma > 120 fps w 1440p. potem mogę Ci podrzucić ile ma 4090 w 4k bo bedzie grane. Hejtować trzeba umieć. Tak to 1/10 i #teamamicia :)
@keton22: Ta, to łap - https://forum.pclab.pl/topic/1238256-a-plague-tale-innocence-the-last-of-us-w-średniowieczu/

I nie ośmieszaj się już więcej pierdami typu "hejt". Szukał ci nie będę ale jak zechcesz to sam znajdziesz dowody, że te twoje 120fps w 1440p i 55fps w 4k to widziałeś w swoich snach kiedy tyle to nie trzyma na high w zamkniętych pomieszczeniach. Dołóż do tego ustawienia ultra i trudniejszą scenę i twoje mrzonki prysły jak pierd z gruzem lecący z twojej dupy.
gratulacje satysfakcji z grania z tak marnym fps na karcie za 11k


@TheLizardKing: a dziękuję na 4090 jest 100fps i w górę w 4k preset ultra dlss quality :) Zrobiłem prolog i rundę po mieście alchemików gdzie na jarmarku jest nawalone NPC i obiektów. Karta rozkręca się do 380w ale daje radę.
Może po prostu next genowość kosztuje a pewne karty należy wyrzucić na śmietnik historii? np. to słynne 1060 jest
Może po prostu next genowość kosztuje a pewne karty należy wyrzucić na śmietnik historii?


@keton22: "Nextgenowość", heh, dobre. Zwyczajnie ładna gra z drewnianymi mechanikami, zamkniętym, zupełnie nieinteraktywnym i sterylnym światem oraz fizyką na poziomie lat 90. A nie, sorry - mamy tam superduper szczury w ilości w #!$%@? które zżerają 100 razy więcej zasobów niż horda 500 zombiaków z Days Gone które chodziło na Ps4. Ok, mocny argument, masz rację -