Wpis z mikrobloga

2428 + 1 = 2429

Tytuł: Poczet cesarzy rzymskich
Autor: Aleksander Krawczuk
Gatunek: powieść historyczna
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 8320717485
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Liczba stron: 1018
Jedna z czołowych prac mistrza Aleksandra Krawczuka. Kupując ją, miałem nadzieję, że dostanę dobre opracowanie wszystkich cesarzy rzymskich pryncypatu i dominatu z uwzględnieniem zarówno prywatnych spraw jak i tych związanych z kierowaniem państwem. Co dostałem? Właśnie to o czym powiedziałem. Autor w barwny sposób opisuje świat cesarzy rzymskich, koleje ich losów, przytacza przy okazji wartościowych historyków antycznych i wskazuje na ich zalety oraz wady. Książka napisana lekkim stylem, więc czyta się jednym tchem.

Z technicznych zalet, kupując książkę od wydawnictwa Iskry otrzymujemy dodatkowo kalendarium najważniejszych wydarzeń, opis systemu monetarnego w Rzymie i jego przemian w aneksie i spis wszystkich cesarzy i uzurpatorów z datami. Ponadto na początku każdego opisu cesarza, nie otrzymujemy oklepanego wizerunku z rzeźby, lecz wygląd monety wybijanej przez owego władcę, co pozwala jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę. Na dodatek książka wygląda świetnie zarówno w obwolucie jak i bez niej.

Praca 10/10, będę wracać do niej bardzo często, dzięki niej można pogłębić wiedzę lub ją utrwalić, lecz warto mieć już jakiś obraz historii Rzymu zanim się ją przeczyta.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #historia #historiabookmeter #rzym #powieschistorycznabookmeter
Pobierz Chryzelefantyn - 2428 + 1 = 2429

Tytuł: Poczet cesarzy rzymskich
Autor: Aleksander K...
źródło: comment_1666138541OIvVBGV465eqOxfoLgMoBd.jpg
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 1018

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Cień zwycięstwa (Wiktor Suworow) - najnowsza recenzja usera a...n ★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. Habsburgowie (Rady Martyn)
3\. Dziewczyny wyklęte (Szymon