Wpis z mikrobloga

Hej #austria
Wyrabiał ktos z Was #idaustria nie mając obywatelstwa austriackiego? Wstepnie czytam sobie, że nie można, ale w FAQ znalazłem:

- Ich habe keine österreichische Staatsbürgerschaft und meinen Hauptwohnsitz im Ausland, arbeite aber in Österreich. Kann ich eine ID Austria beantragen? Inhalt zuklappen

- Die ID Austria Registrierung von Personen ohne österreichische Staatsbürgerschaft erfolgt bei den Landespolizeidirektionen, sofern ein ausreichender Bezug zum Inland gegeben und das 14. Lebensjahr vollendet ist. Der Inlandsbezug kann sich insbesondere durch ein Beschäftigungsverhältnis oder eine Geschäftstätigkeit im Inland ergeben.

https://www.oesterreich.gv.at/id-austria/haeufige-fragen/registrierung.html

Moje głowne miejsce zamieszkania to Austria. Czy wystarczą żółte papiery ( ͡º ͜ʖ͡º), czyli Anmeldebescheinigung i oczywiscie Meldezettel. Czy to wystarczający związek z Austria dla Policji?

Z góry dzięki!
  • 11
@Bjornolf z tego co piszesz to praca w Austrii wystarczy.
Co daje to idaustria? Słyszałem o Handy Signatur ale o tym jeszcze nie.
Jedynie co przychodzi mi do głowy to musisz mieć na Anmeldebescheinigung jako powód przebywania w Austrii pracę, nie np. Bo partnerka tutaj pracuje czy coś innego.
@19ludwik91: id austria ma zastapic handy sygnature.
Na razie widze ze przydaloby sie go mic do formularzy zwrotow za leczenie do ögk i mozliwosc umawiania wizyt w urzedach. Finanzeamt udalo mi sie o dziwo rozliczyc bez podoisu i bez korespondencji listowmej.

Dzieki za odpowiedz. Czas odwiedzic policje :)
@Bjornolf dobrze wiedzieć że Handy Signatur "wygasa".
musisz tylko na odpowiedni komisariat iść, nie wszędzie to załatwisz z tego co rozumiem ( tak jakby na komendę powiatową (?) )
W każdym razie, daj znać czy uda ci się coś załatwić, ( ͡~ ͜ʖ ͡°) to będę wiedział czy warto ( )
@Bjornolf a to ciekawe, generalnie nie miałem za dużo do czynienia z policją tutaj a jeśli już to same pozytywne wrażenie miałem, ale za to BH się za to nie spieszy z niczym.( ͡~ ͜ʖ ͡°) powodzenia ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Leoben to też mniejszy Bezirk więc pewnie dlatego jest łatwiej do tego chyba w Bruck też możesz coś załatwić.
@Bjornolf: Wien-Donaustadt w 2020 roku taki termin był niemal od ręki na taki bardziej pasujący po pracy kilka dni czekałem. Zawsze myślałem że w mniejszych miejscowościach o takie terminy łatwiej.