Wpis z mikrobloga

Dobra bo non stop ktoś przekręca tę nazwę i widziałem już ze 100 polskich wariantów więc w końcu trzeba zrobić ankietę. Jaka jest polska nazwa miasta po angielsku zwanego Belgorod a po rosyjsku Белгород?

#ukraina #wolski
Gother - Dobra bo non stop ktoś przekręca tę nazwę i widziałem już ze 100 polskich wa...

źródło: comment_1665948991SMltPuYfDrC1Jd2ib6vMcJ.jpg

Pobierz

Jaka jest polska nazwa miasta Belgorod?

  • Białogród 27.1% (87)
  • Biełogród 9.0% (29)
  • Biełograd 1.2% (4)
  • Biełgorod 43.3% (139)
  • Białgorod 1.2% (4)
  • Białgoród 1.6% (5)
  • Biełgorad 4.4% (14)
  • Białkoród 10.3% (33)
  • Białgorad 1.9% (6)

Oddanych głosów: 321

  • 28
  • Odpowiedz
@wilku88: tak, niestety jestem dyslektykiem. Nauczenie się czytania i pisania to była mordęga, podobnie jak języków. Problem w tym że ja NIE WIDZĘ tego co jest w środku wyrazu. Czytam jak Arabowie - pierwsza sylaba a potem liczba zgłosek/sylab i wiem co tam jest. Efekt jest taki że czytam w zasadzie całymi linijkami i bardzo szybko ale jak słowa są podobne to mam zonka. Do tego nauka pisanego języka obcego (pisania
  • Odpowiedz
@Gother: Tu nie ma co robić ankiety tylko odwołać się do oficjalnych dokumentów: https://www.gov.pl/web/gugik/ksng zajmuje się tym: Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej|

obwód biełgorodzki; Belgorodskaja oblast´ (trl.), Biełgorodskaja obłast´ (trb.);
miasto Biełgorod; Belgorod (trl.), Biełgorod (trb.)
  • Odpowiedz