Wpis z mikrobloga

Dzisiaj cały dzień pracowałem i nie miałem czasu siedzieć na tagu, ale doszła mnie informacja o potężnym m00bilizatorze
Czy padła już teoria, że jego powołanie do wojska jest częścią tej akcji wzięcia się za wszelkich wojennych korespondentów/blogerów i ich zawinięcia/również powołania, a Girkin za swoje wcześniejsze "zasługi" dostał opcję ogłoszenia, że trafił do oddziału ochotniczego, a nie karnego/zwykłego?

Tak sobie o tym myślałem cały dzień
#ukraina #wojna #rosja
  • 6
@Mowi: padły takie teorie, myślę, że możesz mieć rację. Ukraińcy już prześcigają się w nagrodach dla tego, kto im dostarczy moobilizera żywego - już postują, że ten da tyle za Girkina, a ten dołoży się do nagrody (jak nie Sternenko, to Adwokat Prawa, jak nie Adwokat, to ktoś inny ogłasza publicznie, że on dorzuci taką to a taką sumę na nagrodę... także może być ciekawie :D)
@carriette_239: jeżeli wpadłby żywy (a jak trafi w okolice frontu to jestem przekonany, że niejedna grupa pościgowa zapoluje na niego) to wróżę mu dwie opcje: 1) skończy w Hadze za malezyjski samolot (w sumie byłby to pierwszy taki przypadek w tej wojnie i na pewno podbiłby pozycję Ukrainy jako tej cywilizowanej strony na forum międzynarodowym), lub 2) jest chyba jeszcze 400 Azowców do wymiany i w przeliczniku na pewno przebiłby Medewczuka
@carriette_239: masz na myśli całą wymianę czy większy przelicznik? Ogólnie ja też nie wierzę, że doszłoby do takiej wymiany, ponieważ odstawienie go do Hagi dałoby Ukrainie o wiele większe korzyści (na pewno targowaliby się za niego, tylko z innym krajem niż Rosją, a przedmiotem wymiany nie byliby jeńcy tylko sprzęt), jednak możliwość taka istnieje - zależy to od tego, jak duże naciski i z której strony byłyby wewnątrz samej Ukrainy
@Mowi: mam na myśli raczej to, że sama rosja może podejść inaczej do tej wymiany - wszak już Stalin nie chciał wymienić swojego własnego syna na niemieckiego marszałka, bo uznał, że ten jest tchórzem czy coś tam i go porzucił w niewoli (syn rzucił się na druty w obozie jenieckim, o ile pamiętam). To nie Medwedczuk mimo wszystko - nawet jeśli Girkin to skuteczny propagandysta, to jednak wymieniać go na "ukraińskich