Wpis z mikrobloga

Mam w laptopie dwie karty WLAN (jedna po USB). Pierwsza kartą łącze się z internetem, drugą z access pointem, który przydziela mi adres IP, poprzez który łącze się z urządzeniami podłączonymi do sieci. Problem jest w tym, że jak tylko podłączę się do internetu, karta druga nie jest już odpytywana do połączenia. Na załączonym zdjęciu pierwsza komenda Ping jest wysłana z konkretnego adresu IP (karty), urządzenie odpowiada. Jeśli wysyłam zwykłego pinga bez zdefiniowania źródła, brak odpowiedzi. O ile w przypadku Ping można określić źródło, o tyle połączenie się do urządzeń z jakiegokolwiek programu, gdzie należy podać adres IP urządzenia program nie nawiąże połączenia. Próbowałem użyć czegoś takiego jak ForceBindIP jednak nie działa. Macie może jakieś pomysły jak zachować połączenie internetowe i działająca komunikacje do zewnętrznych urządzeń poprzez AP? #informatyka
Pobierz
źródło: comment_1665843460cLt21UDunrHa2pLbz1zQhs.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Summer92: Pokaż tablicę routingu w momencie podpięcia jednej i obydwu kart. Polecenie route print
Ale najprawdopodobniej problem jest w tym, że oba adresy są z tej samej sieci i miesza się tabela routingu.
Zmiana adresacji możesz zalogować się do routera i tam zmienić z 192.168.cokolwiek masz tam ustawione na np 172.16.cokolwiek i powinno zadziałać, ale tak jak mówię, pokaz jeszcze tablice routingu