Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co wykopkowi antynatalisci myślą o zakazie aborcji?
Dobrze bo ludzie będą mieli niechęć do zachodzenia w ciążę w tym kraju i będzie się przez to rodzic mniej dzieci
Czy źle bo zabiera to w wolność ludziom którzy np wpadli i kobiety którym grozi noszenie chorego dziecka umierają dlatego że lekarze boją się usuwać nawet te ciążę które w teorii się do tego kwalifikują
Czyli: warto "poświęcić" te kobiety które umrą, ale jednocześnie dzięki temu urodzi się mniej dzieci, które doświadcza cierpienia na świecie?
#antynatalizm

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6348c593bcf0ae910afddcf4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Aborcja powinna być legalna, a ludzie bardziej świadomi i wyedukowani. Zmuszanie do rodzenia niepełnosprawnych dzieci, które od urodzenia bez przerwy będą cierpiały na pewno nie jest w interesie antynatalistów. To, że granie w ruletkę prokreacyjną jest niemoralne w każdym przypadku jest kolejnym stopniem w posługiwaniu się rozumem i empatią.
  • Odpowiedz
błędna teza że zakaz aborcji zmniejszy ilość ciąż, zamykam temat


@Leniek: nie wiemy czy błędna, ale nie wiemy też jak moglibyśmy ją wiarygodnie zweryfikować. Na myśl przychodzą mi badania społeczne wśród polskich rodzin. Ale kto takie badania u nas miałby przeprowadzić w sposób bezstronny i w odpowiedniej skali?
  • Odpowiedz
porównaj dane z Polski i Czech, kraje kuturowo i ekonomicznie bardzo podobne


@Leniek: kraj, w którym aborcja jest bardziej dostępna, czyli Czechy ma wyższą dzietność niż Polska, czyli kraj, w którym aborcja jest mniej dostępna. Gdybym był złośliwym manipulatorem to udowadnialbym Ci, że to potwierdza tezę o tym że zakaz aborcji zmniejszy liczbę ciąż, ale nie jestem złośliwym manipulatorem i dlatego napisałem, że nie możemy odrzucić lub potwierdzić tej tezy bez
  • Odpowiedz
@Leniek: a w jaki sposób łączy się to z tezą, że zakaz aborcji nie zmniejszy lub zmniejszy liczbę ciąż? Lub że nie będzie miało to wpływu? Ja się skłaniam ku temu, że nie będzie to miało zauważalnego wpływu, niemniej słyszałem ze strony kobiet obawy przed zajściem w ciążę po tym jak po zmianie prawa Polka zmarła w szpitalu. Z tym że nie wiem czy te obawy mogą mieć u nich decydujący
  • Odpowiedz
Wbrew pozorom ludzie nie podejmują takich decyzji racjonalnie


@Leniek: Ale na sferę emocjonalną też pewne rzeczy mogą mieć wpływ. Na przykład jestem w stanie sobie wyobrazić, że przez tydzień po zmianie w prawie i przez tydzień po tej śmierci liczba zajść w ciążę zmalała, bo kobieta starająca się o dziecko zaczęła mieć wątpliwości. Natomiast większość takich przypadków pewnie po dłuższym czasie zapomina o tamtych emocjach i kontynuuje życie i realizację planów
  • Odpowiedz