Wpis z mikrobloga

#ringsofpower heheszki heheszkami, ale ja nie kumam ja tutaj ludzie doszli do wniosku, że Sauron "będzie dobry jak Galadriela będzie z nim". Ja tego w #!$%@? tak nie odczytałem, raczej, że dalej próbował nią manipulować stąd jej wizję z bratem itd. Coś przegapiłem?
  • 7
@Yahoo_: Moze nie ta konkretna scena, ale ogolnie scenarzysci sobie wymyslili modny ostatnio motyw ze nic nie jest jednoznacznie złe lub dobre i te wizje z Sauronem mozna bylo odebrac nie tylko jako same manipulacje. Wiele osob bardziej polubilo strone zła, Adar mial logiczne motywacje swoich dzialan mowiac ze kazdy ork ma imie i serce, a on walczy o miejsce dla ziemi dla swoich dzieci. Z drugiej strony masz Galadriele ktora
@IIIlIII: Ja się nie kłócę z innymi zarzutami, są mniej lub bardziej zasadne. Po prostu to mi pasuje jak pięść do nosa. Z tego co kojarzę z lore (ekspertem nie jestem) Sauron jest mistrzem manipulacji. Wg mnie cała postać Halbrand to jego manipulacja, nigdy mu na niczyim dobrze nie zależało, po prostu robił to, co przynosiło mu korzyści.
@Yahoo_: No bo tak powinno byc ale jak zwykle serial to zepsuł zeby podtrzymac 'plot twist', jak sie przeanalizuje całą działalność Halbranda to:
- uratował Galadriele
- pomógł dogadać się z królową Numenoru
- uratował Elendila w walce
- zjednoczył Południe jako domniemany król
- zatrzymał Galadrielę przed zabójstwem Adara
- pomógł uratować rasę elfów przez zrobienie pierścieni

Czyli ogolnie czynil dobro a cała jego manipulacja polegala na tym ze doprowadzili
@Yahoo_: no i zgodnie z lore to Sauron nie był zły dla bycia złym, tylko realnie wierzył, ze On wie najlepiej i by zachować porządek świata, to on powinien wszystkimi rządzić, więc realnie nie zachodzi w nim żadna zmiana tylko próbował zmanipulować Galadriele pod swoją wizję, także z wszystkich dziwnych rzeczy w tym serialu, ta akurat byłaby względnie zgodna z tym jaki był Sauron
@IIIlIII: Ale to jeszcze może się wydarzyć. Jeszcze może sprzymierzyć się z Calebrimborem w drugim sezonie.
@Mrocznezuo665: No widzisz i to ma sens, ja znam głównie wersję Jacksona, a tam jest wielkim okiem co chce zniszczyć świat, wręcz bezosobowym złem.